Widzisz wypowiedzi znalezione dla słów: Wodzisław Śląski Radlin

Podbeskidzie walczy o pociągi - przyłącz się!!!

miasta Gliwice, Zabrze, Ruda Slaska i Swietochlowice licza razem ok. 600 tys
mieszkancow, chyba ciut wiecej niz Rybnik i Zory razem (mnie wyszlo, ze oba
miasta maja lacznie ok. 200 tys mieszkancow). Ponadto w tym regionie ludzie
maja jeszcze nawyk korzystania z kolei, co nie wiem czy ma zastosowanie do
mieszkancow ROW-u, zwlaszcza ze do tej pory nie oferowano im dobrych polaczen
w Beskidy, nie liczac skladu KK-Wisla.


Wyobraź sobie że jedyne sensowne połączenie ze wszystkich miast ROW'u jest
właśnie przez Rybnik (tylko z Jastrzębia przez Zebrzydowice - dojazd linią 120),
gdyby policzyć miszkańców tych wszystkich miejscowości zlokalizowanych od
Rybnika i Raciborza do granicy to ci wyjdzie podobna liczba mieszkańców.
Połączenie Wodzisławia (dolicz se tu jeszcze Pszów, Rydułtowy i Radlin) z
Bielskiem są niebyt dobre, o Wiśle już nie wspominam bo odkąd nie jeździ pociąg
Rybnik-Wisła to wszyscy jadą PKS'em, tylko ci którzy o nim nie wiedzą jadą
okrężną trasą przez Pszczynę.

(staralem sie byc obiektywny:-P)


to ci się niezbyt udało, ja nawet nie próbowałem.

---------

lukislukis#o2.pl

 » 

Płakać się chce- nowy rozkład pkp z bielskiej perpektywy

Ja i tak Wam zazdroszcze tych wszystkich pociagow jakie macie w BB, w
Rybniku mozemy sobie pomazyc narazie o IC EX i Posp w takiej ilosci. Pozatym
stan lini Kat BB jest nieporownywalnie lepszy i nie ma takich drastycznych
ograniczen predkosci.


takich jak na całym szlaku Radlin Obszary - Wodzisław Śląski (od km 3,050
do km 7,200) ze względu na zły stan toru 30km/h, odcinek Leszczyny -
Orzesze Jaśkowice rozkładowa (!) 30km/h, a na Orzesze Jaśkowice -
Kaotowice Ligota średnio co dwa kilometry jest jakieś ograniczenie z czego
większość to dwudziestki, dobrze że chociaż na Wodzisław-Chałupki jest te
60km/h, a najlepsza linia w okolicy to Racibórz-Kędzierzyn bo tam jest 90km/h

Kolej w woj. śląskim

Tak myślałem dzięki za odpowiedź. A powiedz mi jaka jest obecnie prędkość szlakowa na opisanym przez Ciebie odcinku. Ja czekam kiedy otworzą ten tor co go remontują na odcinku rybnik towarowy - wodzisław śląski. Zgadzam się też z opinią że powinni reaktywowac linie rybnik - wodzisław - jastrzębie. Jechałem zatłoczonym autobusem myślałem że padne. Wstyd i hanba. No i czekam kiedy mają przez rybnik śmignąć pociągi IC oraz EC to wtedy fajne fotki będą. Pozdrawiam serdecznie.

Kłobuck - Herby Nowe - Boronów - Strzebiń (tor II) jest 100km/h; odcinek ten został wyremontowany w latach 2006-2008(stopniowo). Łącznie ok. 40 km. Za to, coraz wolniej jedzie się po torze I.

Nawiasem mówiąc - jechałem trasą Rybik - Radlin Obszary - Wodzisław Śl w lutym i w czerwcu. Gdyby nie górki między SR i SWD, to rowerem szybciej da się dojechać

WYJAZD NA WODZISŁAW!

Inwazja NIEBIESKIEGO POŁUDNIA na Wodzisław Śl.

Zbiórka wszystkich kibiców spod znaku Niebieskiej eRki udających się na mecz piłki nożnej o Mistrzostwo Ekstraklasy pomiędzy Piastem Gliwice a Ruchem Chorzów odbędzie się dnia 24.10.2008r. w Radlinie w ,,Barze na Rogu" o godz. 15. Bilety dostępne w ,,Barze na Rogu w cenie 15zł .

WSZYSCY OBOWIĄZKOWO W NIEBIESKICH BARWACH !!!

 » 

co z tymi gorolami...?

Niekierzy ladnie odbiegaja od tematu

Ale skoro juz tak zeszlismy do czystosci miast... bylem w kilku na Slasku teraz obecnie. To najszczystsze to Rybnik, Opole, Radlin, Zory, Wodzislaw i Jastrzebie. Miasta GOPu odstaja czystoscia od miast ROWu ( http://pl.wikipedia.org/w...9g_W%C4%99glowy ) . Wbrew pozorom Raciborz nie jest taki czysty... niestety rzeka im daje popalic i czesto smierdzi=(.

co z tymi gorolami...?

Niekierzy ladnie odbiegaja od tematu

Ale skoro juz tak zeszlismy do czystosci miast... bylem w kilku na Slasku teraz obecnie. To najszczystsze to Rybnik, Opole, Radlin, Zory, Wodzislaw i Jastrzebie. Miasta GOPu odstaja czystoscia od miast ROWu ( http://pl.wikipedia.org/w...9g_W%C4%99glowy ) . Wbrew pozorom Raciborz nie jest taki czysty... niestety rzeka im daje popalic i czesto smierdzi=(.Z tym że Żory są czyste bym się kłócił.

Mapa Sosna

Tez mi sie cos wydaje ze W4 nie jest obowiazkowy jak czolo pociagu zatrzymuje sie przed semaforem ustawionym blisko konca peronu.
Alana ma rację, przykładem na to jest przystanek osobowy Wodzisław Śląski Radlin :) Przy końcu peronów przy wylocie w strone Wodzisłąwia i dalej na Chałupki stoją Wjazdowe (Tz i Wjazdowy) do Wodzisławia Śląskiego i żeczywiście przy końcu peronów nie ma wzkaźników w4. www.kolej.one.pl < Tu można sprawdzić :)

**********************************************************
A teraz mam propozycję do autora mapki: Może na tych bocznicach czy torach odstawczych na stacji Sosna, jeśli planujesz tam przetaczanie wagonów, to może zbudujesz górke rozrządową z torem wyciągowym. Co ty na to?

Naprzód Rydułtowy

zapraszamy przyjaciół z Naprzodu Rydułtowy do Świerklan... ...jak myśle emocji podczas meczu nie zabraknie...oby skończyło sie na tych typowo piłkarskich..
A dojechać można prosto...kierować sie zwyczajnie na Świerklany:)a tak na poważnie można dojechac na kilka sposobów..Rydy-Pszów-Czyżowice-Turza śl-Mszana-Połomia Świerklany.LUB...Rydy-Pszów-Kokoszyce-Wodzisław-Marklowice-Świerklany...ALBO...Rydy-Głożyny-Radlin-Jankowice-Świerklany...zapewne istnieją jeszcze inne opcje
PozdROWienia..

Praca : Oferowana

Przyjmę pracowników do obsługi pacjenta w gabinecie rehabilitacji i masażu na terenie Rybnika i Radlina .Praca od pon-piątku godz. 9-15 . Wynagrodzenie ok. 1600 pln.Zgłoszenia ze zdjęciem można wysyłac na adres ofertapracy9@o2.pl, osobiście w gabinecie-Radlin ul.Orkana 10 (przychodnia I piętro) w godz,8-14 lub pod nr.tel.500689505 po godz.14:00.

Kontakt
Adam Spieglanin
44-373 Wodzisław śląski
Pszowska 353
Tel.: 500689505
Fax: 324531152
ofertapracy@o2.pl

Szukam osoby przerabiającej Wii

A zna ktoś osobę przerabiającą Wii na śląsku ? Dokładnie chodzi mi o Wodzisław Śląski, Rybnik ,Radlin ?Był tam gościu dokładnie to nie wiem bo on teraz chyba wyjechał do USA ale u ciebie to giełdy komputerowe tam na pewno znajdziesz taką osobę a jak nie to allegro.pl lub któraś z osób wymienionych tutaj.

NowoÂści w Rybniku

[quote="Einstein"]Teraz już przeszliście samych siebie!Albo jeszcze nie wytrzeżwieliście,albo po prostu jesteście puknięci. Na śląsku chcecie powiaty likwidować?Najmocniejsze i najbardziej zaludnione w polsce? W polsce jest masa powiatów po 30 tys. 50 tys. a wy chcecie likwidować pow.wodzisławski (157 tys.) który jest powiatem równie bogatym jak powiat rybnicki! Nie mam ów![/quote]Wodzisław Śląski jest miastem do którego mam ogromną słabość i sentyment ale... jest jednym z najsłabszych gospodarczo miast na Śląsku. Zwróć uwagę, że Radlin z kopalnią i koksownią ma teraz większy potencjał niż Wodzisław dlatego zaproponowałem stworzenie z części powiatu pszczyńskiego i wodzisławskiego nowego powiatu jastrzębskiego bo Jastrzębie jest dużo bardziej perspektywicznym miastem niż Wodzisław, który się "skończył". Z kolei Rydułtowianie są chyba bardziej związani z Rybnikiem niż z Wodzisławiem - przynajmniej tak deklarują znajomi Rydułtowianie. Takie miasta jak Pszczyna, Wodzisław czy Myszków ze względu na bliskie położenie wobec poważniejszych ośrodków powinne stracić status powiatu ziemskiego. Nie wściekaj się Einstein - to tylko takie nasze dywagacje ale fakt faktem, że PiS zapowiada zmniejszenie o conajmniej połowę liczby powiatów w Polsce więc zobaczymy co się będzie działo...

PKP - węzeł rybnicki

Jechałem ostatnio pociągiem z Rybnika do CHałupek i jestem pozytywnie zaskoczony prowadzonymi pracami torowymi.Na całej trasie od Rybnika Towarowego do Wodzisławia praktycznie jest położony nowy tor z nowymi betonowymi podkładami za Wodzisławiem Śląskim też prace są bardzo zaawansowane a na Rymerze i w Radlinie wyburzone zostały całkowicie perony. Zdrów

INTERNAUCI PYTAJĄ - PREZYDENT ODPOWIADA

Mam kolejne pytanie do prezydenta. Jak pan skomentuje to ze Rybnik ktory nazwa pan stolica regionu nie ma szans na takie inwestycje?Moim zdaniem moderator powinien usuwać takie pytania które są pytaniami retorycznymi lub są zwykłymi wygłupami. Prezydent dużego bądź co miasta musi mieć czas na pytania nurtujące internautów ale szkoda fatygi na taką prymitywną żenadę. To tak samo jakby zapytać się Kiecę o to dlaczego w mieście powiatowym jakim jest Wodzisław Śląski nie ma żadnych większych zakładów pracy w przeciwieństwie to miast które wchodzą w skład powiatu (np. Radlin), a przecież stolica powiatu z prawdziwego zdarzenia powinna być centrum gospodarczym dla powiatu.
Tymczasem rola Wodzisławia jeśli chodzi o miejsca pracy jest marginalna Życzliwy Sąsiedzie...

No i co, oczekiwalibyście, że Prezydent Wodzisławia będzie odpowiadał na takie retoryczne pytania i zaczepki?

Poza tym niczego nie można wykluczyć. Skoro w Rybniku jest najwyższy kościół na Śląsku, jeden z najwyższych i największych szpitali i najwyższa galeria handlowa, najwyższe kominy przemysłowe ER Rybnik - to może doczekamy się kiedyś wieżowców - biurowców. Myślę, że to tylko kwestia czasu Nawet widzę jedno ciekawe miejsce na mapie Rybnika gdzie dałoby się kilka takich obiektów fajnie wpasować. To zajezdnia PKS i cała ta niezabudowana okolica. Zajezdnia autobusowa w takim miejscu za kilka lat nie będzie miała żadnej racji bytu! Również dobrym miejscem na nowy biurowiec mogłaby być inwestycja na terenie Ryfamy połączona z czymś innym - parkiem handlowym, handlowo-przemysłowym czy galerią.

Rybnik-2015

Oto moja wizja:
- Rok 2015 - Na Święta Wielkiej Nocy w mieście otworzono 27 hipermarket, w tym jedenasty z branży budowlanej. Sklep Futurerama będzie miał 30 tys. m.
- czerwiec - Koncern Toyota otwiera nową fabrykę samochodów w Rybnickiej Strefie Ekonomicznej. Na otwarciu obecny jest Prezydent Polski Kazimierz Marcinkiwicz, który z dumą przecina wstęgę nowego zakładu pracy, który zatrudni 2 tys. osób. W tej strefie jest to już trzecia fabryka po Suzuki i Hondzie.
- wrzesień - Po kilku latach budowy oddano do użytku jedno z najnowocześniejszych lotnisk w Polsce. Pierwszego Boeinga na gotartowickim lotnisku poświęcił sam Prymas Polski, kardynał Stanisław Dziwisz.
- październik - Premier Jan Maria Rokita wkopuje kamień węgielny pod budowę rybnickiego metra. Towarzyszy mu senator RP Fudali.
- grudzień - Mieszkańcy Radlina, Wodzisławia, Żor i Jastrzębia w czterech osobnych referendach opowiedzieli się za przyłączeniem do Rybnika. Rybnik tym samym ma już 350 tys. mieszkańców.
- styczeń 2016 - uchwałą sejmu V RP, Rybnik jako njawiększe miasto Śląska staje się jego stolicą.
- maj - Oddano do użytku dwanaście 20-piętrowych, cylindrycznych wieżowców. Będą symbolizowały 12 miesięcy tego wyjątkowo udanego roku.
- sierpień - Szejk Abdul Tallah Wisi Muallah znudzony inwestycjami w Dubaju i szukający na stare lata chłodniejszego klimatu, zamieszkuje wraz z dziesięcioma żonami na ostatnich dziesięciu piętrach w 50-piętrowym wieżowcu Sharm-el Rybnik.
- 1 wrzesień 2016 - Konsternacja na rynku w Rybniku: podszywający się pod Einsteina mężczyzna w średnim wieku biczuje się suchymi gałązkami wiśni, wołając: "A jednak się myliłem! Rybnik jest wielki "

Ciekawostki turystyczne

PĘTLA RYBNICKA:

Rybnik - Wielopole - Ochojec - Wilcza - Czerwionka-Leszczyny - Bełk - Palowice - Żory - Szeroka - Jastrzębie Zdrój - Gołkowice - Łaziska - Gorzyce - Wodzisław Śląski - Radlin - Jankowice Rybnickie - Chwałowice - Ligocka Kuźnia - Rybnik (130 km).

PĘTLA PSZCZYŃSKA:

Pszczyna - Ćwiklice - Grzawa - Miedźna - Góra - Jawiszowice - Wilamowice - Stara Wieś - Bestwina - Komorowice - Jasienica - Bielowicko - Skoczów - Ogrodzona - Zamarski - Kończyce Wielkie - Kaczyce - Zebrzydowice - Pielgrzymowice - Strumień - Wisła Mała - Łąka - Pszczyna (135 km).

PĘTLA BESKIDZKA:

Bielsko-Biała - Komorowice - Bielowicko - Skoczów - Ustroń-Nierodzim - Wisła - Istebna - Koniaków - Laliki-Pochodzita - Milówka - Cięcina - Żywiec - Łodygowice - Mikuszowice Krakowskie - Bielsko-Biała (120 km)

Obiekty poza szlakiem oznaczone w terenie:
Buków, Czernica, Czernichów, Gilowice, Lubomia, Miasteczko Śląskie, Szczyrk, Złatna.

Śląskie

Jak w temacie. Zostawiłem auto do regulacji mieszanki gazu oraz wymiany filterka gazu. Zapłaciłem 78zł. Po pierwszym tankowaniu gazu od razu wiedziałem że ww pseudo fachowiec o nazwisku Króliczek z miasta Radlin koło Wodzisławia Śląskiego nic nie raczył zrobić z instalacją, nawet palcem nie ruszył. 316tka dalej pali 13,5litra gazu, kilka miesięcy temu paliła 11l.
Przebieg od momentu zalożenia instalki to 30tyś.km.
Dziś pojechałem na reklamację to na dzień dobry zostałem wyśmiany przez szefa zakładu tj. Króliczka. Wjechałem na warsztat, mechanik zobaczył że bmw, dzwignął maskę, zerknął na komputer gazu i po migających diodach stwierdził że mieszanka jest dobrze ustawiona! PARANOJA!!! Nawet nie raczył podpiąć jej do swojego kompa. Powiedział że problem tkwi w czymś innym i do widzenia. Było od razu widać że bał się regulacji tego modelu instalki.

Jeśli ktoś jest z mojego rejonu to odradzam zakład Króliczek (obok dawnego Semetu w Radlinie)

Fiona

Fionka to stały bywalec spacerków wodzisławskich , tak to ten Radlin na Śląsku graniczymy właśnie z Wodzisławiem

Brożkin - jasne że mogłeś, dziękuję , jak dorwę się do mojej do dodam jeszcze stronkę Bony
napisałam Ci na pw, daj znać czy doszło, jest tego 1,5xA4 więc jeśli ktoś jeszcze chętny to prześlę
dzięki tobie zmobilizowałam się do napisania tekstu na stronę

Aneta z borderkiem to raczej żadna transfuzja, to poprostu moja druga ulubiona rasa więc może podświadomie tak na Fionkę działam
Taa nakręcam do spacerów to ona pierwsza, ale do szkolenia ostatnia - "kobieto znowu to nudne PT? " i tyle

Stadionowe klimaty

Bez obrazy ale w której lidze teraz gra zawisza ?? wiem że została rozwiązana po aferze z korupcja (co mnie cieszy bo Ruch już kompletnie był pewien awansu). Wydaje mi się, że to jest jakaś niższa liga w której "liczne wyjazdy" bądź liczne ekipy ultras i chuliganerskie są sporadyczne, tzw. rodzynkami. Sam na mecze nie jeżdżę z powodów wystarczająco skomplikowanych, których mi się nie chce jeszcze bardziej rozgrzebywać ale wiem jak to wygląda bo mam sporo znajomych w takich ekipach i nie raz zdarzało mi się tłumaczyć, spieprzać (tak uciekałem i się tego nie wstydzę) bądź stawać w bój (głównie za kumpla z pobliskiego miasta Wodzisławia Śl. ja jestem z Radlina czysto chorzowskiego). Więc nie opowiadaj Patryk, że nie wiemy bo chyba ja na tym forum jestem największym olewaczem polskiej kopanej a jednak w tych sprawach jakieś pojęcie jednak chyba mam

Straż w internecie

OSP Wielopole (Miasto Rybnik)
http://www.ospwielopole.rybnik.pl/

OSP Zawada (Miasto Wodzisław Śląski)
http://www.osp.radiorelax.eu/

OSP Radlin II (Miasto Wodzisław Śląski)
http://www.radlin2.k.win.pl/

OSP Kokoszyce (Miasto Wodzisław Śląski)
http://www.osp.kokoszyce.strazacy.pl/

OSP Głozyny (Miasto Radlin)
http://www.osp-glozyny.org.pl/

OSP Biertułowy (Miasto Radlin)
http://osp.radlin.pl/osp/

OSP Pszów
http://osppszow.prv.pl/

22.02 - PSZÓW / MOK

22.02.2008 - PSZÓW (piątek) PUNKY REGGAE LIVE 2008 - START
>> miejsce: MOK, ul. Traugutta 1
>> start: 18:00
>> bilety: 20 zł przedsprzedaż / 24 zł w dniu koncertu
>> przedsprzedaż:
> Pszów: MOK, ul. Traugutta 1
> Pszów: Kolporter, Dworzec Pszów
> Radlin: MOK, ul. Mariacka 9
> Wodzisław Śl.: Kolporter, Supersam
> Wodzisław Śl.: Video World, os. XXX-lecia
> Rybnik: Salon Muzyczny, Plac Wolności 6
> Racibórz: klub Dybcówka (pod kinem Bałtyk)
> Jastrzębie Zdrój: Sklep muzyczny (paw. Zygmunt), ul. Wrocławska 19
>> + Farben Lehre, Leniwiec, gość: The Bill
>> info: www.punkyreggaelive.art.pl / www.mokpszow.pl dnia Nie 11:47, 27 Sty 2008, w całości zmieniany 1 raz

Dodatkowe nocne kursy autobusowe w Dni Wodzisławia

Dla uczestników 39. Dni Wodzisławia przygotowano dodatkowe, bezpłatne kursy autobusów MZK
7 czerwca (sobota) - o godz. 24.00 i 2.30
8 czerwca (niedziela) o godz. 24.00 -autobusy zostaną podstawione na dworcu PKS
Dodatkowe kursy przewidziano na linii:
207 - kierunek Wilchwy,
214 - Jedłownik, Kokoszyce, Zawada,
217/201 - Radlin,
213/204 - Zawada.

Zapraszamy do skorzystania z uruchomionych połączeń komunikacyjnych.

źródło: Urząd Miasta Wodzisław Śląski

Tabor autobusowy.

Jelcz T120. rybnik, Dworzec PKS.


MAN SL223 #216. Wodzisław Śląski - Radlin, ulica Rybnicka.


MAN UL272 z V-Busa. Miejsce jw.


MAN SL223 #212. Wodzisław Śląski, ul. Rybnicka.


MAN NL263 #232. Miejsce jw.

Tabor kolejowy.

To masz sie fajnie, widzisz bohuna spoktać w dzień to normalka, u mnie marzenie, bo jeżdżą same kible... ostatni obieg z bohunem w dzień to był rok 2006, kiedy skład relacji Katowice- Chałupki zestawiony był z EU07 + 3 x Bdhpumn (albo 2 bohuny + bonanza). Meldował się on w Wodzisławiu o 18:12 i miał mijanke relacji przeciwnej ale był to już kibel (odjazd 18:13). Pamiętam ten skąłd tak bardzo, bo ścigałem sie zawsze z nim na rowerze od p.o. Wodzisław Śląski Radlin. Pewnego dnia śpieszyłem się bardzo na stację, żeby jak zwykle o tej godzinie zobaczyć ten "niezwykły" skład, niestety moim oczom ukazał się podwójny kibel I na tym się skończyła epoka dziennych bohunów w Wodziu. Oby jeszcze powróciły...

Tabor kolejowy.

no tak... ale kiedy np pociąg startuje z Wodzisławia (w stronę Rybnika) no to jedzie chilke 60tką i za wiaduktem już ma sierżanta z 30tką... i tak jedzie tą trzydziestką, a na p.o. Wodzisłąw Ślaski Radlin szlabany się zamyka zaraz jak pociąg ruszy ze stacji... Więc ponad 3 minuty trzeba czekać na tym przejeździe...

Tabor kolejowy.

Siema! Ja zażucam 2 fotki, przedstawiającego luzaka, w postaci byczka, o numerze 165, który posiada połówkowe pantografy, mknie od strony Chałupek (D29:158) i wjeżdża na stację Wodzisław Śląski:

Byczuś 60tką jedzie odcinkiem Olza - Wodzisław, minoł posterunek 10 i zaraz osiągnie wjazdowy semafor "Y". Zdjęcie robione z ś.p. lini o numerze 159 (Orzesze - Wodzisław Śląski).

A na powyższej fotce, byk już minoł semafor wjazdowy do Wodzisławia na sygnale S13 i zachwile przejedzie pod wiaduktem na ulicy Jastrzębskiej - DW 933, pozdro dla mecha za Rp1

EN57-047, jako osobowy 88313 relacji Rybnik - Chałupki, pokonuje okręg nastawniczy WSA-1, stacji Wodzisław Śląski i rozpędza się do 40km/h, ponieważ mineła już długie ograniczenie 20km/h. Pomarańczowy budynek po lewej, to "Okręgowa Stacja Kontroli Polazdów", a domy w tle po lewej, to już dzielnica Wodzisławia - Radlin II.

Pozdrawiam, komentarze mile widziane

Dworce kolejowe w Rybnickim Okręgu Węglowym.

Wodzisław Śląski - Radlin.


Wodzisław Śląski.

Informacje nt. szlaku Rybnik - Wodzisław - Chałupki.

Wg nowego rozkladu jazdy czas przejazdu z Rybnika do Wodzisławia ma wynosić 19/20minut! Sprawdziłem dokładnie i okazuje się, że z Radlina Obszarów do Wodzisław Śl. Radlin rozkładowo ma jechać 3 minuty! Czyżby to koniec ograniczenia 20km/h na torze nieparzystym? Z Wodzisławia w stronę Rybnika czas przejazdu się nie zmienia...

Informacje nt. szlaku Rybnik - Wodzisław - Chałupki.

Wg nowego rozkladu jazdy czas przejazdu z Rybnika do Wodzisławia ma wynosić 19/20minut! Sprawdziłem dokładnie i okazuje się, że z Radlina Obszarów do Wodzisław Śl. Radlin rozkładowo ma jechać 3 minuty! Czyżby to koniec ograniczenia 20km/h na torze nieparzystym? Z Wodzisławia w stronę Rybnika czas przejazdu się nie zmienia...

No ale co, czyżby tam się tory same naprawiły ;P

Informacje nt. szlaku Rybnik - Wodzisław - Chałupki.

Jeśli chodzi o ów przejazd to podkłady pod nim i zaraz obok są wymienione wszystkie! Widziałem jak to roblili. Zmienili też betonowe płyty w torach i rogatki. Ugólnie rzecz ujmując przejazd jest wymieniony w całości. Dzis jechałem tą trasą i mogę powiedzieć, że od Wodzisławia do Obszarów wymienonych podkładow jest całe mnóstwo. Zdarzają się kilkumetrowe odcinki z tylko nowymi podkładami. Jak wracałem tym torem to jeszcze jest 20 km/h. Czas przejazdu z Obszarów do Wodzisław Śl. Radlin zmierzyłem i obecnie wynosi nieco podnad 7 minut. Jeśli chodzi o stan toru to wydaje mi się, że jak wywalą ograniczenie to będzie nieźle trzepało...

Informacje nt. szlaku Rybnik - Wodzisław - Chałupki.

PLKa ogłosiła następujące przetargi :
1. Zaprojektowanie i wykonanie modernizacji linii kolejowej nr 158 Rybnik Towarowy - Chałupki, odcinek Radlin Obszary - Wodzisław Śląski w torze nr 1 od km 3,038 do km 7,366 wraz z wymianą rozjazdu nr 4 w stacji Wodzisław Śląski.
Link do przetargu

2. Zaprojektowanie i wykonanie modernizacji linii kolejowej nr 158 Rybnik Towarowy -Chałupki, odcinek Rybnik Towarowy RTF -Radlin Obszary w torze nr 1 od km 0,487 do km 2,971 wraz z wymianą rozjazdów Rkpd nr 34 i Rz nr 38.
Link do przetargu

W obu przypadkach termin wykonania zamówienia to 28.11.2008, więc prace miałyby się zacząć już w tym roku. Z pewnością będzie jakiś poślizg, ale remont linii jest już pewny.

Informacje nt. szlaku Rybnik - Wodzisław - Chałupki.

PLKa ogłosiła następujące przetargi :
1. Zaprojektowanie i wykonanie modernizacji linii kolejowej nr 158 Rybnik Towarowy - Chałupki, odcinek Radlin Obszary - Wodzisław Śląski w torze nr 1 od km 3,038 do km 7,366 wraz z wymianą rozjazdu nr 4 w stacji Wodzisław Śląski.
2. Zaprojektowanie i wykonanie modernizacji linii kolejowej nr 158 Rybnik Towarowy -Chałupki, odcinek Rybnik Towarowy RTF -Radlin Obszary w torze nr 1 od km 0,487 do km 2,971 wraz z wymianą rozjazdów Rkpd nr 34 i Rz nr 38.

W obu przypadkach termin wykonania zamówienia to 28.11.2008.BOMBOWA INFORMACJA jak na linię która jeszcze 5 lat temu miała być zamknięta dla ruchu pasażerskiego! Naprawdę bardzo się cieszę i pozwolę sobie zauważyć, że pisałem o takich słuchach z miesiąc temu. Cieszę się, że jest teraz oficjalne potwierdzenie tego.

Nic tylko walczyć teraz o lepsze połączenia na nowy rozkład!!!

Informacje nt. szlaku Rybnik - Wodzisław - Chałupki.

W związku z pracami torowymi prowadzonymi na odcinku Rybnik Towarowy – Radlin Obszary w dniach 14 VII – 11 VIII 2008r. wystąpią zmiany w rozkładzie jazdy pociągów pasażerskich. Wynikające z tego zmiany w kursowaniu pociągów ujęto w n/w wykazie. Pozostałe pociągi (nie ujęte w wykazie) mogą w ww terminie być opóźnione o kilka minut.
Nr pociągu:
839
Relacja pociągu:
Katowice (odj. 17.54) – Chałupki (przyj. 20.00)
Termin zmiany:
14 VII – 08 VIII 2008r.
Odcinek zmiany;
Rybnik Towarowy - Chałupki
Pociąg kursuje wg częściowo zmienionego rozkładu jazdy:
Rybnik Towarowy przyj. 19.18 odj. 19.19
Wodzisław Śl. odj. 19.43
Olza odj. 20.00
Chałupki przyj. 20.08

Nr pociągu:
847
Relacja pociągu:
Katowice (odj. 21.20) – Chałupki (przyj. 23.25)
Termin zmiany:
14 VII – 11 VIII 2008r.
Odcinek zmiany;
Rybnik Towarowy - Chałupki
Pociąg kursuje wg częściowo zmienionego rozkładu jazdy:
Rybnik Towarowy przyj. 22.37 odj. 22.38
Wodzisław Śl. odj. 23.03
Olza odj. 23.21
Chałupki przyj. 23.29

Za utrudnienia w podróży przepraszamy.

Źródło: PKP Przewozy Regionalne

Informacje nt. szlaku Rybnik - Wodzisław - Chałupki.

W Wodzisławiu stoją na bocznych torach (nie używanych od lat, służyły kiedyś jako tory postojeowe dla wagonów osobowych) wagony służbowe, a przed nimi parkują podbijarki, drezynki i radwany z taśmociągami chyba do robienia podsypki (?). Dzisiaj się zaczeło Na torze przeciwnym do zasadniczego, dla relacji Wodzisław -> Rybnik (tam gdzie Vmax jest 20km/h) wyjechały: przy nastawni WSA SM42 z siecowcem coś dłubali, stukali w sieci, dalej zaraz za przejazdem przy p.o. Wodzisław Śląski Radlin stała podbijarka z mniejszą drezynką, a za nią jakieś 200-300m SM42 jechałą powolutku z radwanami, tymi z taśmociągami, które były pełne podsypki, takżę duży ruch dzisiaj w Wodzisławiu. Dotego ejchałem przed chwilą na PKP i zobaczyyłem, że na bocznicy, przy wodzisłąwskim placu ładunkowym SM42, nie wiem łądowała (?) owe radwany podsybką, czyżby punkt załadowczy? Myślę, że to początek remontu odcinka RaO - Wodzisław.

Informacje nt. szlaku Rybnik - Wodzisław - Chałupki.

Tor przeciwny do zasadniczego dla relacji Wodzisław - Rybnik, na odcinku od Wodzisławia, poprzez p.o. Wodzisław Śląski Radlin i dalej w keirunku obszar, jestwyrwany jakby z ziemi, podkłady na wierzchu i raczej ruch odbywa się po torze z Vmax 30km/h. I teraz uwaga ! Przed posterunkiem drużniczym 10tym w Wodzisławiu Śląskim (Obsóługuje przejazdy na ulicach, Krętej i Kopernika) stoi nowy, metalowy fundament dla semafora świetlnego (?) Dundament ten stoi przy lini 158. Do tego koło budki drużniczej tego posterunku stoi koparka, zaś przy posterunku 11 są izolacyjne rurki, do kabli. Czy ktoś wie o co w tym wszystkim chodzi?Dodam jeszce że w fundamęcie przy posterunku 10, jest wsadzony drewniany kijek z czerwonym wieżchołkiem (pomalowanym na czerwono).

Informacje nt. szlaku Rybnik - Wodzisław - Chałupki.

Czy na p.o. Wodzisłąw Śląski Radlin i na stacji Wodzisław Śląski, będą podwyżane perony? Do tego do budynku dworca na p.o. Wodzisław Śląski Radlin wejście jest zamurowane, a rozkładu nadal nie ma i tak jest prawie na wszystkich przystankach osobowych na lini 158 No i żadko zdarza się żeby po torze nr, w kierunku Wodzisławia jeździły pociągi i tak wjeżdżają na Sz podawanym przez tarcze zaporową "B". A do Wodzisławia dojechały ostatnie wagony meiszkalne, stacja macierzysta Warszawa (niestety nie psize jaka) oraz jeden wagon z Białegostoku, także mieszkalny

Informacje nt. szlaku Rybnik - Wodzisław - Chałupki.

dalej zaraz za przejazdem przy p.o. Wodzisław Śląski Radlin stała podbijarka z mniejszą drezynką, a za nią jakieś 200-300m SM42 jechałą powolutku z radwanami, tymi z taśmociągami, które były pełne podsypki


No i nadal tam stoi SM42 Stała tak jakby chciała jechać w stronę Wodzika, a kilka tych wagonów z taśmociągami było pustych. Za tymi taśmociągami doczepione są jakieś niskie wagony, których zbytnio z drogi nie widać bo krzaki zasłaniają ...
Ponadto prace na Rymerze idą w dobre - peron 1 rozebrany, koparki w miejscu toru wykopały dziurę. Ale czy ma sens ten przystanek jeszcze Liczę że po remoncie peronu i odnowieniu oświetlenia otworzą na nowo kasę

Informacje nt. szlaku Rybnik - Wodzisław - Chałupki.

dalej zaraz za przejazdem przy p.o. Wodzisław Śląski Radlin stała podbijarka z mniejszą drezynką, a za nią jakieś 200-300m SM42 jechałą powolutku z radwanami, tymi z taśmociągami, które były pełne podsypki


No i nadal tam stoi SM42 Stała tak jakby chciała jechać w stronę Wodzika, a kilka tych wagonów z taśmociągami było pustych. Za tymi taśmociągami doczepione są jakieś niskie wagony, których zbytnio z drogi nie widać bo krzaki zasłaniają ...
Ponadto prace na Rymerze idą w dobre - peron 1 rozebrany, koparki w miejscu toru wykopały dziurę. Ale czy ma sens ten przystanek jeszcze Liczę że po remoncie peronu i odnowieniu oświetlenia otworzą na nowo kasę
Ta stonka przesuwa się w stronę Rybnika Towarowego powolutku A czy kasę otrworzą, to chyba zbyt piękne by było... Czekam na odpowiedz Gajdzika, bo na powyższych zdjęciach wygląda jakby miałą tam powstać mijanka.

Informacje nt. szlaku Rybnik - Wodzisław - Chałupki.

Jak podała regionalna telewizja TVT gdzieś na szlaku Wodzisław Śląski - podg. Radlin Obszary zjarała się SM42. Na pomoc przyjechało kilka zastępów straży pożarnej, m.in. z Wodzisławia, Rydułtów i Radlina. Na szczęście nikomu nic się nie stało. To chyba było na remontowanym torze, ale mimo wszystko cała akcja zablokowała ruch.

Informacje nt. szlaku Rybnik - Wodzisław - Chałupki.

To dziwne, bo maszyny konczyly prace i "parkowaly" na Wodzislawskiej stacji kolo 16 godziny. Co do peronow, czy beda zmieniane latarnie? Bo jak jechalem wieczorem wiaduktem (DK78) nad p.o. Radlin Obszary to swiecily jeszce latarnie nad rozebranym peronem. To dosc glupie, ze tam nad rozebranym swieca a na p.o. Wodzislaw Slaski Radlin, nad obydwoma peronami ani jedna latarnia nie swiecila, no chyba ze jeszce nie zaswiecili, chociaz latanie nawet na stacji Wodzislaw juz swiecily... Co do torow, to w stacji Wodzislaw zostal im tylko kawalek od 4 rozjazdu az do anglika kolo WSA-1.

Informacje nt. szlaku Rybnik - Wodzisław - Chałupki.

Czy jakies osobowe do Chalupek, beda konczyly bieg w Wodzislawiu? i dalej KKA?

A teraz inna sprawa... Dzisiaj o 10:30 od strony Rybnika przyjechal do wodzislawia podsyl w postaci kibla SPOTA. Owa jednostka podpiela sie do kibelka przy peronie drugim, na torze drugim i razem w podwojnej trakcji pojechali jako osobowy 828 relacji Wodzislaw Slaski - Katowice, przy czym w drugiej jednostce (tej ktora nocowala w Wodzislawiu) nikt nie siedzial i jak sklad stawal na p.o. Wodzislaw Slaski Radlin to druga jednostka nie stala w peronach tylko na przjezdzie. Czyzby sie popsula?

I jeszce odnosnie przejazdu kolejowego na ul. Boguminskiej: Zostaly juz przywiezione wszystkie kable oraz slupy nowych latarni.

Pozdrawiam i przepraszam za brak zmiekczem, jednak popsula mi sie klawiatora...

Informacje nt. szlaku Rybnik - Wodzisław - Chałupki.

Tak, ten tor bedzie modernizowany (2), jak otworza ten, ktory teraz modernizuja (1). Beda po nim jezdzily osobowe i towarowe. Np dzisiaj na nowo ulozonym torze nr 1 w okolicach p.o. Wodzislaw Slaski Radlin stala WM15 (drezynka) i robotnicy cos majstrowali przy nowym torze

W zmianach na stronie pkp.pr pisze, ze 847 jedzie w skroconej relacji, Katowice - Wodzislaw... To znaczy, ze w Wodzislawiu beda nocowac bohuny ?

Informacje nt. szlaku Rybnik - Wodzisław - Chałupki.

Zauważyłem przy p.o. Wodzisłąw Śląski Radlin nowe słupy trakcyjne (takie same jak kiedyś, czyli typowe na terenach ze szkodami górniczymi). Wyglądają jak prosto z huty, prościutkie, jeszcze nie uziemione. Na izolatorach Wysięgników jeszcze folie, bo też nówki Myśle że wszystie słupy przy torze 1 są wymienione... Pozostało je tylko pomalować

Informacje nt. szlaku Rybnik - Wodzisław - Chałupki.

Zauważyłem przy p.o. Wodzisłąw Śląski Radlin nowe słupy trakcyjne (takie same jak kiedyś, czyli typowe na terenach ze szkodami górniczymi). Wyglądają jak prosto z huty, prościutkie, jeszcze nie uziemione. Na izolatorach Wysięgników jeszcze folie, bo też nówkiW okolicy Rymera nie widziałem nowych słupów za to na pewno jest wymieniona sieć trakcyjna. No i z torem doszli już do przejazdu na ul. Konarskiego. Dodam, że trochę przed przystankiem rozpoczyna się tor na nowych podkładach drewnianych - spora rzadkość. Chyba tylko na Śląsku obecnie są układane nowe tory na drewnie.

Informacje nt. szlaku Rybnik - Wodzisław - Chałupki.

W sobote nic nie robią prawie, że Jednak, w Wodzisławiu dzisiaj trwały prace z instalacją rozjazdu nr4, przejazd w Wodzisławiu Śląskim Radlinie na ulicy Dębowej zrobiony na nowo, gotowy; przejazd w Radlinie koło Bażanciarni, też zrobiony na nowo... o i te słupy, to cieszy

Ex Skarbek

tymczasem Mikołów, Orzesze, Łaziska, Rybnik i Racibórz mają w sumie niecałe 300 tys. mieszkańców.


Dolicz do tego Wodzisław Śląski - 50 tys, Radlin 17 tys, Żory - 62 tys i Rydułtowy 22 tys. Ludzie z tych dojeżdżali do Rybnika na EX za pomocą skomunikowań z Skarbka z osobówkami.

PKP - rozkład jazdy 2008/09

O u nich została historia... Jeśli wpiszę w wyszukiwarce Wodzisław wyskakuje Wodzisław Śląski, Wodzisław Śląski Radlin i uwaga Wodzisław Śląski Obszary, czyli nazwa ówczesnego p.o. Radlin Obszary, za czasów, kiedy Wodzisław liczył 200 000 mieszkańców... Przed zmienieniem były jeszce nazwy Wodzisław Śląski Pszów, Wodzisław Śląski Rydułtowy... Ah chciałbym, żeby jeszce kiedyś tak było i uwidzieć na nazwie stacji/p.o. np Wodzisław Śląski Obszary, czy WS Rydułtowy... Zresztą za tamtych czasów PKP to była jeszcze potęga...

PKP - rozkład jazdy 2008/09

Wodzisław Śląski Obszary, czyli nazwa ówczesnego p.o. Radlin Obszary, za czasów, kiedy Wodzisław liczył 200 000 mieszkańców...Z tego, co mi wiadomo, to Wodzisław historycznie miał w porywach ok. 113 tys. mieszkańców. Cały powiat, na chwilę obecną, ma 155 tys. Tak więc trochę przelicytowałeś.

PKP - rozkład jazdy 2008/09

Tak to prawda Wodzisław Śląski w latach 80tych miał ponad 100 tyś mieszk.
Teraz ma zaledwie 49 tyś i niestety spada liczba mieszkańców.
Jeśli chodzi o czas jazdy w NRJ to z Rybnika do Leszczyn pojedziemy dłużej czyli 13 minut (do tej pory 9min.), ale za to skróci się czas jazdy na odc. Orzesze- Katowice gdzie czas wyniesie ok32 minuty (do tej pory ok38 min)oraz na odc Rybnik Towarowy- Wodzisław Radlin bedzie tylko 10 minut (do tej pory 13min).

PKP - rozkład jazdy 2008/09

Ale żeś namieszał Jaworos... Wodzisław Śląski ma 52 000 mieszkańców. Dawniej, kiedy Rydułtowy, Pszów, Radlin, Marklowice i inne wsie pośrednie były dzielnicami, miasto miało 200 000 meiszkańców, może było to mniej,ale napewno ponad 150 000. Co do spadku liczby meiszkańców, ona jak na razie nie maleje tak bardzo. W obecnym rozkładzie jazdy pociągiem z Wodzisławia do Rybnika jedzie się 25-27 minut, a wraca/wracało (jak był stary tor, który obecnie się remontuje) nawet 30 minut !, gdzie 3km jedzie się 80km/h (Rybnik - Rybnik Towarowy) i 9 km jedzie się 20/30 km/h (Rybnik Towarowy - Chałupki). Po remoncie przez 3 km pojedziemy nadal 80km/h, a przez kolejne 9km 60 km/h (chociaż spokojnie mogło by być również 80k/h). Obliczyłem na kartce, że bez zatrzymania pociąg jechałby 11 minut, z postojami wyniesie to góra 13 minut jazdy... To dopiero zadowalający wynik i konkurencja dla autobusów

Jeśli chodzi o p.o. Wodzisław Śl. Radlin, dojedzie tam w 12 minut... dawniej 23-24 minuty, jak widać czas przejazdu bardzo zmalał...

Szynobus w ROWie

Na początek zagadka. Co powstanie ze skrzyżowania autobusu komunikacji miejskiej, tramwaju i pociągu podmiejskiego? Szynobus! Najnowszy pomysł, największego śląskiego wizjonera na rozwiązanie problemów komunikacyjnych w powiecie Wodzisałwskim.

Szynobusy, zdaniem Mieczysława Kiecy, prezydenta Wodzisławia Śląskiego mogłyby kursować na trasie Rybnik – Wodzisław przez Radlin. Torowisko już tam istnieje, niestety ma ono ograniczona prędkość ze względu na zły stan szyn. Ma się to jednak zmienić, gdyż PKP zdecydowała o remoncie tej trasy jeszcze w tym roku.

Stacją końcową dla wagonów szybkiej kolejki w przyszłości nie byłby Wodzisław, lecz Bohumin. To właśnie dzięki rozszerzeniu zasięgu mogłaby ona przewozić więcej ludzi a co za tym idzie, prędzej zwróciłyby się koszty jej budowy.

Kolejnym pomysłem na rozwiązanie kłopotów komunikacyjnych regionu jest przywrócenie linii kolejowej na trasie Wodzisław – Jastrzębie. Niestety jest to tylko teoria, gdyż w praktyce oznaczałoby to wybudowanie ogromnego wiaduktu nad autostradą A1. Koszt takiego przedsięwzięcia byłby ogromny, dlatego szybką kolej na tym odcinku na razie możemy włożyć miedzy bajki.

Pomysły na rozwiązanie komunikacyjnych bolączek nie tylko powiatu wodzisławskiego, ale i całego regionu, pierwszy raz padły na zebraniu przedstawicieli gmin wchodzących w skład Subregionu Zachodniego. Głównymi tematami, jakimi Zarząd będzie się zajmował w obecnej kadencji, są przede wszystkim komunikacja i transport zbiorowy, fundusze unijne oraz gospodarka odpadami, czyli zwyczajnie rzecz ujmując – ochrona środowiska.

www.vanessa.com.pl

Rozklad jazdy PKP

Bardzo dobrze że pan senator interweniował w PKP w celu modernizacji fragmentu lini kolejowej Rybnik-Orzesze. Jednak drążąc dalej ten temat myślę że warto było by naciskać na PKP w sprawie remontu odcinka Rybnik-Wodzisław ( konkretnie najgorzej jest od Rybnika Rymeru do Wodzisławia Śl. na pozostałych odcinkach jest jeszcze jako tako a na odcinku Wodzisław-Chałupki jest nawet bardzo dobrze jak na nasze warunki). Ostatnio widziałem że w Radlinie leżało troche nowego kamienia ale pociąg niestety jedzie jak jechał.... Myślę że pan senator mógłby w PKP uzyskać informację o planach wobec tego odcinka w dalszej przyszłości, dalsze nieremontowanie torowiska może być dla miasta i PKP tragiczne-linia może ulec niestety likwidacji:( . Być może należało by zwrócić uwagę że odcinek jest mało rentowny z uwagi na stan raptem około 8-9 km torowiska. Pozatym można by przypomnieć PKP że mogą korzystać z transportu towarowego do Czech własnie tędy, most po powodzi z 1997 r dawno już w Olzie naprawiony- tylko czy pan senator znajdzie na to jeszcze czas?. Myślę że gdyby zwiększył się ruch tranzytowy pociągów towarowych na linii Rybnik-Chałupki rentowność tej magistrali była by oczywista. Pozdrawiam

Inwestycje w regionie

Koksownia Zabrze zainwestowała pół miliarda złotych w baterię

Puls Biznesu17.06.2008
Kombinat koksochemiczny uruchomił we wtorek nową baterię w Radlinie.

Kombinat Koksochemiczny Zabrze (KKZ), którym od lat kieruje Zdzisław Trzepizur, realizuje ambitny program inwestycyjny. We wtorek, 17 czerwca, w Radlinie koło Wodzisławia (woj. śląskie) oddano do użytku nową baterię koksowniczą za 500 mln zł. Jej budowa trwała od grudnia 2006 r. Inwestycję realizowało konsorcjum Concord Radlin ze spółką Zarmen oraz ukraińskim Koksochimremontem z Krzywego Rogu - pisze "Puls Biznesu".

KKZ produkuje 1,1 mln ton koksu rocznie, głównie na eksport do Słowacji, Czech i Austrii. W krajowym rynku ma 12-procentowy udział. Nowa bateria ma wytwarzać około 750 tys. ton. Pełną moc osiągnie pod koniec roku.

Inwestycja powinna się szybko zwrócić, bo na świecie rośnie popyt na stal, a tym samym na koks, którego ceny skoczyły w tym roku około 40 proc. Jedynym problemem polskich zakładów są niestabilne dostawy węgla koksowego - czytamy w "Pulsie Biznesu".

Rządy SLD i PiS zakładały, że zakład KKZ trafi pod skrzydła Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW), która wydobywa węgiel koksowy. Obecny rząd jednak zastanawia się, czy nie lepiej wysłać zakłady na giełdę. — Trwają analizy efektywności powiązania koksowni z producentem węgla, a także samodzielnego wprowadzenia spółek na GPW — mówi dziennikowi Joanna Schmid, wiceminister skarbu. dnia Wto 22:42, 17 Cze 2008, w całości zmieniany 1 raz

22.02.2008-PSZÓW,"Miejski Ośrodek Kultury" -START!

START trasy PUNKY REGGAE live 2008!!!

DATA: 22.02 (piątek)
START: godz. 18:00
MIEJSCE: Pszów, Miejski Ośrodek Kultury, ul. Traugutta 1
BILETY: (przedsprzedaż/dzień koncertu): 20/24 PLN
WYSTĄPIĄ RÓWNIEŻ: Farben Lehre, Koniec Świata
+ The Bill (gość)

PRZEDSPRZEDAŻ BILETÓW:
- Pszów: MOK, ul. Traugutta 1
- Pszów: Kolporter, Dworzec Pszów
- Radlin: MOK, ul. Mariacka 9
- Wodzisław Śl.: Kolporter, Supersam
- Wodzisław Śl.: Video World, os. XXX-lecia
- Rybnik: Salon Muzyczny, Plac Wolności 6
- Racibórz: klub Dybcówka (pod kinem Bałtyk)
- Jastrzębie Zdrój: Sklep muzyczny (paw. Zygmunt), ul. Wrocławska 19

WIĘCEJ INFORMACJI:
- www.punkyreggaelive.art.pl
- www.mokpszow.pl

Eve dnia 04 Lut 2008 00:46, w całości zmieniany 2 razy

07.03 - PSZÓW, MOK

Data: 07.03 (sobota)
Miejsce: Pszów, klub 'Miejski Ośrodek Kultury', ul. Traugutta 1
Start: godz. 18:00
Wystapia: Farben Lehre + Leniwiec + Tabu + Chemical Garage
Bilety: (przedsprzedaż/dzień koncertu): 22/25 PLN

Przedsprzedaż biletów:
- Pszów: MOK, ul. Traugutta 1,
- Pszów: Kolporter, Dworzec Pszów,
- Radlin: MOK, ul. Mariacka 9,
- Wodzisław Śl.: Kolporter, Supersam,
- Rybnik: Salon Muzyczny, Plac Wolności 6,
- Racibórz: Atmosfear, Rudzka 55e,
- Jastrzębie Zdrój: Sklep muzyczny (pawilon Zygmunt).

Wiecej info: www.punkyreggaelive.art.pl

KiBoLe - zGoDy - uKŁaDy"" - Ko$y

ODRA WODZISŁAW ŚLĄSKI

ROK ZAŁ.: 1922
ZGODY: Unia Nowa Sarzyna
UKŁADY: -
KOSY: Górnik Zabrze, Ruch Chorzów, GKS Jastrzbie, ROW Rybnik
GRUPY: Shadows'02 (H), Wychowani Na Bogumińskiej (U), YA%F
FAN CLUBY: Radlin, Żory, Rybnik, Gorzyce, Racibórz
ZINY: Chłopcy Znad Granicy (1-'01), Chłopcy Z Aleji (5-'96-'97), Blue Reds Fanatic (1-'01)
MŁYN: 200-700

Kolejka 17 - 23 kwietnia

Jedność Jejkowice - LKS Chałupki (k. Raciborza) 23 kwietnia, 16:00
Gwiazda Skrzyszów - Płomień Połomia 23 kwietnia, 16:00
Płomień Ochojec - Silesia Lubomia 23 kwietnia, 16:00
Czarni Gorzyce - Górnik Pszów 23 kwietnia, 16:00
Naprzód Czyżowice - Naprzód Syrynia 23 kwietnia, 16:00
Górnik Radlin - LKS Tworków 23 kwietnia, 16:00
Rymer Rybnik - Włókniarz Nędza 23 kwietnia, 16:00
Naprzód Zawada (Wodzisław Śląski) - LKS Krzyżanowice (k. Raciborza) 23 kwietnia, 16:00

Kolejka 18 - 22 marca

21 Kolejka >LKS JEDNOŚĆ JEJKOWICE 2-0 Naprzód Syrynia<

Rymer Rybnik - Górnik Radlin
Silesia Lubomia - LKS Chałupki (k. Raciborza)
Płomień Połomia - Górnik Pszów
Jedność Jejkowice - Naprzód Syrynia
Gwiazda Skrzyszów - LKS Tworków
Płomień Ochojec - Włókniarz Nędza
Czarni Gorzyce - LKS Krzyżanowice (k. Raciborza)
Naprzód Czyżowice - Naprzód Zawada (Wodzisław Śląski)

Wyniki

2 Kolejka

Włókniarz Nędza 0-0 MKS 05 Krzanowice
Górnik Radlin 1-0 Rymer Rybnik
Jedność Jejkowice 1-0 Naprzód Zawada (Wodzisław Śląski)
LKS Tworków 0-0 Górnik Pszów
Płomień Połomia 2-2 Naprzód Syrynia
Unia Racibórz 3-3 Silesia Lubomia
Płomień Ochojec 2-2 LKS Krzyżanowice
Czarni Gorzyce 1-4 Naprzód Czyżowice

Wyniki

Włókniarz Nędza 1-3 Jedność Jejkowice
LKS Tworków 0-4 Górnik Radlin
Płomień Polomia 3-1 MKS 05 Krzanowice
Unia Racibórz 2-1 Rymer Rybnik
Płomień Ochojec 2-6 Naprzód Zawada (Wodzisław Śląski)
Czarni Gorzyce 0-1 Górnik Pszów
Naprzód Czyżowice 0-0 Naprzód Syrynia
LKS Krzyżanowice 2-0 Silesia Lubomia

Ważne zwycięstwo z Nędza, kibice pokazali ze potrafia a ze zawodnicy potrafia wiemy od dawna:P

27.06.2008 (pt)- club nr1 - NOWE BRZMIENIA MOCNE UDERZENIA


-Dla wszystykich fanów Mocnych Dźwieków !!!

-Pierwsza taka impreza w okolicy

-Mieszanka Wybuchowa Dubstepu , breakbeatu , jungle, ragga , UK bassline , D'n'B

- Club Nr 1 - Radlin / Wodzisław Śląski

- Wjazad free

- start: 21 , end: do bólu

KONKURS KLUBOWY

MP juniorów i młodzików (wtedy tak je łączono) w 2001 roku odbywały się w Radlinie, koło Wodzisławia Śląskiego.

Bardzo blisko poprawnej odpowiedzi, ale... to nie to. Też nie wygraliśmy tam drużynówki.

Kolejna podpowiedź - dwie akcje z tych zawodów są na filmiku "Those were the days". Bardzo charakterystyczna sala...

Nauka jazdy

ulatwie ci choc pewnie wymaga to "piechtolotu" do starostwa

Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Wydział Komunikacji i Transportu
ul. Pszowska 92 A (parter)
tel. 032 41 20 900
fax. 032 41 20 901
e-mail: komunikacja@powiatwodzislawski.pl

tam uzyskasz informacje nt wszysktich osrodkow szkolenia w powiecie.
ja robilem u czlowieka z zebrzydowic, wiec to raczej pod jastrzebie podlega.
osobiscie moge ci polecic p. wacha (imienia nie pamietam)
pracuje w stacji diagnostycznej w radlinie na ul. rybnickiej naprzeciw koksowni

Fotoradary w Wodzisławiu i okolicach

PUNKTY do dokonywania pomiaru RMP:

DW – 933 Pszów ul. Pszowska granica miasta Wodzisławia Śl.
DW – 933 Pszów ul. Kolberga ( skrzyż. Z ul. Żużlową )
S – 5028 Pszów ul. Kraszewskiego ( obok skrzyżowania z ul. Chrobrego )
S – 5029 Marklowice ul. Wiosny Ludów ( obok posesji 91 )
DW – 932 Marklowice ul. Wyzwolenia ( na wysokości posesji 13- Pałacyk )
S – 5024 Radlin ul. Rydułtowska ( na wysokości sklepu „Kasia” )
DW – 932 Wodzisław Śl. ul. Marklowicka ( na wysokości stacji paliw „Slovnaft” )
DK - 78 Wodzisław Śl ul. Rybnicka , obok zakładu kamieniarskiego
DK - 78 Wodzisław Śl ul. Rybnicka 19,000 km pomiar w kierunku Rybnika
DK – 78 Gorzyce ul. Rybnicka ( posesja nr 53 ) / km 10,200 km pomiar w kier. Chałupek
S – 5019 Skrzyszów ul. 1 go Maja ( na wysokości Szkoły Podstawowej )
S – 3512 Rogów ul. Raciborska ( posesja nr 85a )
S – 5024 Rydułtowy ul. Boh. Warszawy ( obok cegielni )
DW - 935 Rydułtowy ul. Raciborska (na wysokości Szkoły Podstawowej nr 2)
S – 5025 Rydułtowy ul. Bema ( parking na wysokości posesji nr 70 )
DW - 935 Rydułtowy ul. Raciborska (obok Auto-Elektro)
S – 5021 Mszana ul. 1 go Maja ( na wysokości Auto Serwis )
DW 933 Mszana ul. Wodzisławska ( skrzyż. z ul. Moszczeńską - zatoczka )
DW 933 Mszana ul. Wodzisławska ( na wysokości przychodni stomatologicznej „ Ząbek” )
DW 933 Mszana ul. Wodzisławska ( obok komisu i sklepu Markat)

Juwenalia

Program U2riady 2007r.
Rynek Wodzisław Śląski
26.05.2007 r.

w ramach konkursu:

13.00-13.30 Zespół Heaven
13.30-14.00 Zespół Respekt z OPP z Radlina
14.00-14.30 Zespół Chemical Garage
14.30-15.00 Zespół Krzyk z Żor
15.00-15.30 Zespół Czas z Rydułtów
15.30-16.00 Zespół Non Conformo
16.00-16.30 Zespół Nic Specjalnego
16.30-17.00 Zespół Butel
17.00-17.30 Zespół Attack
17.30-18.00 Zespół Redpoint
18.00-18.30 Zespół Uriel

poza konkursem:

19:00 - występ grupy Normalsi
20:00 - występ grupy "U2" ze Słowacji (covery U2)

Juwenalia

no i podaję wyniki U2-riady:

I miejsce - Attack (Radlin)
II miejsce - Non Conformo (Wodzisław Śl.)
III miejsce - Chemical Garage (Wodzisław Śl.)

Jury przyznało także 2 wyróżnienia zespołom Krzyk (Żory) oraz Lobb (Rybnik).

Impreza całkiem, całkiem. Małe niedociągnięcia organizacyjne i kłopoty ze sprzętem. Do poprawki w przyszłym roku

Zwycięzcom serdecznie gratuluję

Kwietniowy Turniej Tenisa Stołowego

Kwietniowy Turniej Tenisa Stołowego
Termin: 22 kwietnia br - niedziela godz. 10.00
Szkoła Podstawowa nr 21 Wodzisław Śląski - Radlin, ul. Chrobrego 308

Kategorie wiekowe:
1. Do 19 lat
2. 20 - 39 lat
3. 40 - 59 lat
4. Powyżej 59 lat
5. Open (do 3 ligi PZTS włącznie)

Kontakt:
tel. 502 868 901

Zapraszamy wszystkich chętnych !!!

Góry widoczne z Gliwic

Z trasy biegnącej wzdłuż A4 pomiędzy ul. Rybnicką, a ul. Daszyńskiego widać przy dobrej widoczności Beskid Śląski bez żadnej wątpliwości. Najlepiej widoczny jest z tego rejonu z wysokości poligonu. Nie wiem tylko jaki szczyt jest najbardziej wyeksponowany (stawiam na Czantorię). Trzeba jednak uważać by za góry nie wziąść hałd górniczych (chyba Radlin, Wodzisław) - one są po lewej stronie patrząc w kierunku Rybnika, natomiast Beskid jest po stronie prawej.

Śląskie MRÓwienie

Witam. Dziękuję Wam za wspaniałą wycieczkę, za świetne zdjęcia ,za atmosferę. Cieszę się, że mimo tego, ze trochę Was wymordowałem nocnym łażeniem -znowu tęsknicie za MRU. Jak będziecie znowu się wybierać -to już mnie znacie

Ale żeby chociaż trochę poprawić nastroje , informacja dla chętnych:
W dniach 23.05. do 30.05 organizuję śląskie MRÓwienie. Zaczynamy Bitwą Wyrską i zwiedzaniem obiektów OWS w okolicy Wyr i Mikołowa.
W kolejne dni planuję Bobrowniki, Łagiewniki, Szyb Artura, wzg 304,7 z okolicami (tu uśmiech w kierunku Simona) Tąpkowice -Niezdarę itd , punkty oporu niemieckiej Pozycji Górnoślaskiej
Oprócz fortyfikacji chcę pokazać kilka obiektów hydrotechnicznych na Kanale Gliwickim (2 śluzy, akwedukt), Muzeum przy Radiostacji Gliwickiej (polecam), kopalnię Guido w Zabrzu.
Na piątek 29 oprócz Nieborowic i Pilchowic planuję wejście na hałdę w Czerwionce, spacer tunelem kolejowym w Wodzisławiu-Radlinie. Całą imprezę chciałbym zakończyć w Rybniku, zwiedzaniem Waszego schronu oraz -jeżeli byłaby taka możliwość- jakimś ogniskiem i kiełbaskami na schronie na które oczywiście wszystkich zapraszam.
Kilku kolegów oraz ja mamy urlop, więc zaczynamy ok godz 10 rano ,kończymy ok 19 wieczorem, ale zapraszam wszystkich chętnych do dołączania się do nas o dowolnej porze i w dowolnym miejscu. O tym gdzie akurat będziemy będzie można dowiedzieć się ode mnie telefonicznie w danym dniu. Wkrótce przedstawię szczegółową rozpiskę.
PROSZĘ O OPINIĘ ,szczególnie o tym ,co sądzicie o piątkowym ognisku?
Pozdrawiam serdecznie, Krzysiek Mrówka-Grzebiuszka

CoŚ o SoBiE xD

Imie: Dawid
Przezwisko : duzo tego xD
lat : 18 w czerwcu 19 :P
moja ulubiona postac Gladiator ,SR i necro a obecnie robie jako DA :]

W Lineage II zaczolem grac na serwerze paradise x 15 potem FBI mi go zamknelo xD
potem byl Graveland na ktorym spedzilem dlugie chwile :D Pozniej RD gdzie zabawilem 2 tyg ;P Potem zbuGOFany serw serwer a na ktorym gralem dopoki Pun nie zafundowal rolla :P
Potem najlepszy dzien mojego zycia kiedy Seph powiedzial mi o Valinorze zebralem ekipe gralismmy tu potem serw mial zwieche az czekajc jak maniak do 4 nad ranem doczekalem sie Valinor Reborn :D. To było o L2 , natomiast prywatnie ksztaltuje sie w Technikum nr 1 w Wodzisławiu Slaskim jestem juz w 3 klasie na kierunku hajer przodowy ( technik gornictwa podziemnego). Natomiast sam mieszkam w Radlinie i oczekuje zlotu serwera Valinor part 2 :D
pozdro ^^

To jak z tym W4

U mnie raczej stacje i p.o. są uzbrojone w W32, np: Wodzisłąw Śląski, Wodzisław Śląski Radlin, Radlin Obszary, Rybnik Rymer, Czyżowice, Rybnik i chyba nawet Rudyszwałd. Także podałem przykłąd, bo tak jest w więkrzości przypadków na śląsku. W Wodzisławiu przy jednym peronie (kiedyś odjeżdżały z niego pociągi na Jastrzębie) nocują kible, zawsze 2 (według obiegów) i jeden stoi przy peronie, drugi zaraz za nim, już poza krawędzią. Dawniej kimały one na żeberkach. I tak peirwszy z nich odjeżdża jako osobowy Wodzisław - Katoiwce o 6 coś, a drugi tej samej relacji odjeżdża punkt 11:00. Pierwszy obieg wraca o 13 z małym hakiem, jako osobówka Katowice - Wodzisław, a drugi 20 coś tej samej relacji i manewróje, tak, żeby znaleźdź się za kiblem, który przyjechał o 13. Niby nic dziwnego, ale dożucam do waaszych przykładów

Patrze i oczom nie wierze(ceny na stacjach benzynowych).

Witam wszystkich.
Śmigam sobie dziś rano do pracy i patrze a tu cena gazu na stacji 1,69pln nie mogłem uwierzyć. Ale nic tylko sie cieszyć .Dodam ,że ta stacja to stacja Preem w połowie drogi między Wodzisławiem Śl. a Rybnikiem.Jeśli ktoś wie jakiej jakości są paliwa tej stacji to niech napisze. I napiszcie ile kosztuje paliwo u Was.Pozdrawiam.Pisz że w Radlinie,a o jakość zapytam.

Dojazd Wodzisław Śl (Radlin) - Gliwice zm.czerwona

Dojeżdzam samochodem z Radlina. Szukam chętnych do wspólnych dojazdów (może być także Ktoś z Rybnika)

Trasa Wodzisław - Radlin - ul. Wodzisławska - Rybnik - Elektrownia - ul. Gliwicka - Opel

Mile widziany Ktoś z samochodem (jazda zamienna).
mariusz 514966339 mail:mariuszscooter@interia.pl

Ciekawe artykuły

Fani GKS-u nie darzą sympatią miłośników czołowych śląskich klubów, jak np. Górnik Zabrze, GKS Katowice, Ruch Chorzów. Ostro rywalizują też z wielbicielami większych drużyn naszego regionu: Odry Wodzisław i ROW-u Rybnik.To ciekawe co ich łączy z Radlinem?

Na ich tle wyróżniamy się nie tylko tym, że mówimy innym językiem, ale też sposobem kibicowania. Przez 17 lat nasza drużyna grała w trzeciej, a nawet w czwartej lidze, ale my zawsze uczestniczyliśmy w jej meczach wyjazdowych. Jeździliśmy i do Marklowic, i do Gorzowa WielkopolskiegoA GKS Katowice nie jeździł po 4 lidze?

DERBY Ruch Chorzow - GÓRNIK ZABRZE

Oficjalne liczby kibiców Górnika obecnych na meczu z naszych okolic:
RYBNIK 698
CZERWIONKA-LESZCZYNY 433
ŻORY 213
RYDUŁTOWY 122
WODZISŁAW ŚLĄSKI 27
ŚWIERKLANY 9
MARKLOWICE 6
JASTRZĘBIE ZDRÓJ 3
RADLIN 1

Jeżeli kogos pominąłem sorry.

http://www.gornikforum.co...owe-vt8555.html

Mecz Górnika Zabrze w Rybniku ?

Niestety na awans piłkarzy Energetyka ROW Rybnik do I ligi musimy poczekać co najmniej kilka lat. Są jednak szanse, by już we wrześniu zobaczyć w naszym mieście piłkarzy z najwyższej klasy rozgrywkowej.

Możliwość taka pojawi się wówczas, gdy do remontu zostanie oddany stadion Górnika Zabrze. Na początku września zostanie wymieniona murawa na zabrzańskim obiekcie. Prace potrwają około 5 tygodni. W tym czasie Górnik ma zaplanowane dwa spotkania w roli gospodarza. Jeśli goście stadionu przy ul. Roosevelta nie zgodzą się na zamianę gospodarza, wówczas istnieje duże prawdopodobieństwo, że zabrzanie zagrają na Stadionie Miejskim w Rybniku. - Bierzemy jeszcze pod uwagę Stadion Śląski w Chorzowie – mówi rzecznik prasowy Górnika – Stanisław Oślizło. - Rozegranie meczu w Rybniku byłoby również dla mnie miłym powrótem do tego miasta. Kiedyś w barwach Górnika Radlin rozgrywaliśmy mecze na stadionie przy ul. Gliwickiej. Również dziś często przejeżdżam obok rybnickiego obiektu – wspomina Oślizło.

Kogo ewentualnie mógłby gościć Rybnik? 9 września planowane są derby Śląska, w których Górnicy zmierzą się z Odrą Wodzisław. To duża atrakcja dla kibiców ROW Rybnik, którzy sympatyzują z fanami Górnika. Również dla wodzisławian dogodniejszy jest wyjazd do bliższego Rybnika. W czasie remontu zabrzańskiego stadionu Górnik ma zaplanowany jeszcze pojedynek z Cracovią Kraków. Będzie to VIII kolejka (23.09.) Orange Ekstraklasy. Czy któryś z tych dwóch meczów zostanie rozegrany w Rybniku? - Decyzja zapadnie w najbliższym czasie – mówi Oślizło.

za www.rybnik.com.pl

Tomasz Sikora

Ja jestem z Wodzi ,prawie centrum,brat móhj mieszka włsnie wodzisław sl-radlin.A jutro zas strzelanie chyba,i emocjemkiegys nieogladałam biatlonu,Ale od tamtego roku jesli mam czas to ogladam,i tez zalazy czy sa tam polacy.Zeby tak Kowalczyk i Gwizdo,chociaz zdobyli 3 miejsce ,chciałabym,zycze i kibicuje..Marzena

DARBZO PROSZE KUPIR LUB ADOPTUJE PROSZE ZALEZY MI

Witam sorki ale opsluga tego forum.... dojde do fprawy jeszcze czytam na temat fretek ale klatka juz 90% gotowa czeka na super ogonka,za tydzien dwa zalezy od znalezionej oferty barzo chcialbym kupic lub adoptowac fretke, jezeli ktos sluzy jakimis dobrymi radami to bardzo chetnie wyslucham, bardzo prosze o kontakt osoby ktore chca oddac fretke lub maja jakies maluchy BARDO CHETNIE SIE ZAOPIEKUJE PIEKNA DUZA PRZESTRONNA KLATKA CZEKA CHOCIAZ WOLE CZESTO WYPUSZCZAC FRETKE pieknie ganiaja po domu, pozatwm prosze osoby bedace w posiadaniu tych uroczych zwierzat o kontakt szczegulnie osoby z Rybnika Wodzislawia Sl. Raciborza lub katowic lecz czym blizej Rybnika lub Radlina tym lepiej poniewaz chcialbym zobaczyci na zywo jakas fretke przed zakupem, szczegulnie prosze o te kontakty do maluchow lub adopcji bardzo chcialbym juz przytulic sie do tego slodziuchnego zwierza z chrakterkiem, takie piekne i w dodatku maja chrakter WSZYSTKIE INFORMACJE PROSZE PRZESYLAC MA MOJ NUMER GG 2033509 lub tel 501066009 prosze o kontakt lepiej na gg, moge przyjechac po frecie nawet pociagem

Spis Śląskich fretek

prosze osoby bedace w posiadaniu tych uroczych zwierzat o kontakt szczegulnie osoby z Rybnika Wodzislawia Sl. Raciborza lub katowic lecz czym blizej Rybnika lub Radlina tym lepiej poniewaz chcialbym zobaczyci na zywo jakas fretke przed zakupem WSZYSTKIE INFORMACJE PROSZE PRZESYLAC MA MOJ NUMER GG 2033509 lub tel 501066009 prosze o kontakt lepiej na gg

Znaleziono - RADLIN (ok. Wodzisławia Śl., Rybnika)

Wczoraj w godzinach wieczornych, do domu w RADLINIE przy ul. Spacerowej zawitała fretka w szeleczkach.

Fretka jest oswojona, zadbana, reaguje na głos. Państwo, do których trafiła nie mieli styczności z fretką, z tego względu troszkę się jej obawiają, nie są w stanie określić płci. Fretka przebywa w osobnym pokoju, dzisiaj ma odwiedzić weterynarza i przy okazji mają być porozwieszane ogłoszenia, być może po wizycie będzie więcej coś wiadomo (płeć, może czip).

W zw. z powyższym ogromna prośba do forumowiczów z okolic o dom tymczasowy na cito, do czasu odnalezienia się właściciela.

Właściciela, lub osobę, która może zaoferować DT proszę o wpis w temacie lub na PW.

Kolor fretki i kolor szelek pozostaną na razie do mojej wiadomości.

Witam serdecznie :)

cieszę się ,że dołączyłaś do nas. Ja pochodzę także z Wodzisławia Sl.- Radlin, ale już przeszło 20 lat m,ieszkam nad morzem kiedyś w Słupsku a od 12 lat w Ustce.Część kwiatow do mojego ogrodu przywiazłam właśnie ze Sląska.Mam ogród jak u mamy mnóstwo kwiatów na własciwie małej działce ok.450 m. Mamy już niestety nie ma ,ale pozostały jej ulubione kwiatki

Sale na wesele

Arkadia
Radlin Ul.wiosenna 14
Tel.032 4558099

Contra
Wodzisław Śl. Ul.Rogowska 1
Tel.032 4560364

U Iwony
Radziejów - Rybnik Ul. Trzech Krzyży 65
Tel.032 4250580

U Danusi
Jankowice Ul. Pawła WOwry 21
Tel.032 7394152

Dworek nad Stawem
Wodzisław Sl. Ul. Młodzieżowa 300l
Tel.032 4517323

Dworek pod Jemiołą
Ćwierklice k. Pszczyny Ul. Męczenników OŚ.115
Tel.032 2105422

Astoria
Mszana Ul.Wodzisławska 65
Tel.032 4720058

Capitol
Stanowice Ul.Zwyciestwa 85
Tel.032 4312054

Perła
Krzanowice Ul.Kolejowa 8
Tel.032 4108055

Kasjopeja
Rybnik Ul.Budowlanych 76
Tel.032 4242062

Rycerstwo w Żorach

Prawdopodobnie będzie tak, jak napisał Deway - w Jarze. Będzie bractwo z Wodzisławia Śl, ok. 85 rycerzy, ale może być znacznie więcej, gdyż oprócz nich zaproszono 45 innych bractw oraz rzemieślników.
Podobno bractwo z Wodzisławia Śl. chciałoby zmienić swoją siedzibę. Do niedawna mieli siedzibę w baszcie w Wodzisławiu, ale współpraca z samorządem nie układa im się zbyt dobrze, i chcieliby zmienić siedzibę. Myślą o Żorach, Rybniku i Radlinie.

Rycerstwo w Żorach

Będzie bractwo z Wodzisławia Śl, ok. 85 rycerzy, ale może być znacznie więcej, gdyż oprócz nich zaproszono 45 innych bractw oraz rzemieślników.
Podobno bractwo z Wodzisławia Śl. chciałoby zmienić swoją siedzibę. Do niedawna mieli siedzibę w baszcie w Wodzisławiu, ale współpraca z samorządem nie układa im się zbyt dobrze, i chcieliby zmienić siedzibę. Myślą o Żorach, Rybniku i Radlinie.


Wow, gdyby przyjechało 85 rycerzy i zrobili mini-show to z chęcią bym popatrzył.

Myślałem że Zielony Jar to własność miasta, jeśli to należy do prywatnego właściciela to może się kiedyś okazać, że zechce np. coś nowego wybudować, a to by była lipa, bo dzieciaki nie miałyby gdzie jeździć w zimie.

Hmm... ciekawe co z tej imprezy wyniknie, narazie zapowiada sie całkiem całkiem, fajnie będzie mijać jakiś rycerzy w mieście, chociaż wolałbym żeby było więcej kobiet(bo jakoś milej popatrzeć).

Są wśród tego bractwa jakieś panie?

Odra Wodzisław Śl.

można wiedzieć na prv...

ps. zdjęcie 4 i 5 to szczyt debilizmu klub z "waszej wioski" do której to wioski sie podobno przyznajecie - FC Ruch Wodzisław Śl.
Widać jak Chorzów traktuje całe południe Radlin, Wodzisław, Rybnik, Żory to wsie zabite dechami za to oni wielkie city ...

no coment

wiadomo jak jest Odra to Odra i jestem z tego dumny.
ps. Odra też zdobyła jakieś tam szale tak że nie ma co się chwalić i napinać na forum...

zapraszam na : http://www.odra.wodzislaw.pl/zdjecia/in ... raruch0808

http://pl.youtube.com/watch?v=yFsop0NbV2M

http://pl.youtube.com/watch?v=dNVdAc-m3 ... re=related

tutaj kilka video i foto z meczu
pozdro

BYŁ BĘDZIE JEST W ŻORACH MKS!!!

Odra Wodzisław Śl.

szale zdobyte pewnie w sposob 20vs2 kiboli ^^

a z tym

ps. zdjęcie 4 i 5 to szczyt debilizmu klub z "waszej wioski" do której to wioski sie podobno przyznajecie - FC Ruch Wodzisław Śl.
Widać jak Chorzów traktuje całe południe Radlin, Wodzisław, Rybnik, Żory to wsie zabite dechami za to oni wielkie city ...


sie zgodze

Odra Wodzisław Śl.

szale zdobyte pewnie w sposob 20vs2 kiboli ^^

a z tym
ps. zdjęcie 4 i 5 to szczyt debilizmu klub z "waszej wioski" do której to wioski sie podobno przyznajecie - FC Ruch Wodzisław Śl.
Widać jak Chorzów traktuje całe południe Radlin, Wodzisław, Rybnik, Żory to wsie zabite dechami za to oni wielkie city ...


sie zgodze

Czy kolej wymusza dotacje?

Pół roku przez zawieszeniem ruchu
pasażerskiego linia przeszła generalny remont (do dziś w Wodzisławiu przy
wyjeździe na Turzę stoi wskaźnik z cyferką 7) i czas jazdy skrócił sie do
30 minut. Przy czasie jazdy 30 minut pociąg bez problemu by mógł
konkurować z erką (autobus E3). Wystarczyło po tym remoncie dać jakiś
dobry rozkłąd jazdy. Ludzie bardzo lubili tą trasę, mieli rację, bo to
była piękna trasa.


Smutne to. Jechałem w tamtym roku autem i przejeżdżalem przez szlak
Jastrzębie  Zdrój - Wodzisław linia nie jest juz za bardzo do
uratowania :(

tam są jeszcze gorsze szkody, nie wiem czy wiesz ale szlak Pawłowice
Górnicze - Bzie Las jest codziennie rano zamykany żeby sprawdzić czy coś
za bardzo nie siadło


Przyznam się że nie wiedziałem, niedawno czytałem w Nowinach że
mają zrobić pociągi osobowe rel. Pawłowice Sl. - Rybnik oraz na
szlakach towraowych zrobić przystanki
osobowe by jeździły tam szynobusy.

po drugie zawrotną prędkością 30km/h na
odcinku RT-Wodzisław


 wiem wiem na odcinku RT - Radlin Obszary  jest czynny tylko 1 tor ,2
tor  jest miejscami rozebrany  (rozkradziony) :(

obrze wiesz że rozkłąd jazdy jest w polsce układany pod kolejarzy, w
Chałupkach mieszka właśnie dużo kolejarzy więc coś na pewno zostanie,


Przecież Chałupki to wieś teraz rozumiem niby po co miałyby
jeździć do podrzędnej wsi

(przygranicznej ale to i tak nic nie daje )

----------------
Pozdrawiam z Rybnika

Gdybanie i chciejstwo - jakie linie byc moze kiedys ozyja w ruchu pas.


| Nr 159 Orzesze - Wodzisław Śląski, na odcinku Orzesze - Żory -
| Pawłowice - Jastrzębie Zdrój. Myślę że odbudowa roli kolei w
| aglomeracji śląskiej jest kwestią czasu a ta linia w takim układzie ma
| szansę odgrywać dość dużą rolę.

| Marne szanse.
| Po 1) infrastruktura - rozebrane tory i zdemolowana infrastruktura. Tak samo
| na odcinku Jastrzębie - Wodzisław.
| po 2) dobrze rozwinięta komunikacja autobusowa
| po3)jedyne możliwe rozwiązanie to prywatny przewoźnik, który odtworzy linie i

| zapewni konkurencyjne przewozy na tych liniach.

Ależ ja nie mówię o zmianach dziś lub jutro.


Ale w przeciągu lat 3, 4, 5 nie sądze żeby coś się ruszyło.... może za 10. Ale
do tego czasu infrastruktura może być w opłakanym stanie... choć ostatnio
sypali tłuczeń na odcinku Radlin Obszary - Rybnik Rymer.

Ale sądzę też że w perspektywie paru lat Śląsk ruszy ostrzej do przodu. I szybk
o
zacznie się bardzo korkować. Wówczas choć nic już nie będzie, to odbudowa linii
może się okazać najlepszą alernatywą. A autobusy się skończą stojąć w zatorach
drogowych.


ROW jest dość luźnym regionem, specjalne korki mu nie grożą... a przewagą
busów jest większa "mobilność" i dostępność.

| A tak patrząc przez pryzmat przewozów na linii Orzesze - Wodzisław (przez
| Rybnik, ZTCP D139) to PKP PR stosuje metodę wygaszania popytu....
| Zamknięte dworce, mało ciekawy rozkład, kiepskie skomunikowanie.....
| No i zawrotna prędkość..... (szlakowa 20 km/h na odc RaO - WsA).

To teraz. Mówimy o długiej perspektywie. Trochę spojrzenia w dal :).


Ile lat 10 ? 20? Patrzmy na to realnie... ROW to nie GOP. Inna specyfika.
Jeśli by przewozami zajęli się ludzie kompetentni, z wizjami i odrobiną
rozsądku można by pomyśleć o rozwoju kolei....
A ruch do Chałupek i Wodzisławia jest utrzymywany dzięki temu, że czasem
towary śmigną i linii nie zlikwidują:)

Pozdrawiam
Alekloco


--

Ja też pozdrawiam.

MZ

Poznajmy się

Witam.Jestem Piotr(FACO).Mam 33 lata i mieszkam w Radlinie kolo Wodzislawia SL.Moje zainteresowania to informatyka,kompy,wszystko co dziwne i nie wyjasnione,bunkry,schrony...etc...
Mysle ze moj pobyt tu na forum zaowocuje nawet moimi postami i foto:)

[Śląsk] ilu nas jest

1. Grzegorzbielsko - rejon Bielsko.
2. pawelbicz - Katowice
3. Kubik - Sosnowiec
4. Matt1988-Rybnik
5. Mast26 - Gliwice
6. Pioh - Piekary Śląskie
7. Skuciok - ok. Żywca
8. FranoF1 - Wodzisław Śląski
9. Mariobross - ok. Skoczowa
10. topgear68 - ok. Zawiercia
11. Danio BB - Bielsko
12. barto-team - Wisła
12 i pół Włodek899 - Sosnowiec
14. IC69 - ok. Bielska-Białej
15. Qzi- Czeladź
16. Rene - ok. Katowic
17. Ezumaru - Knurów, k. Gliwic
18. Makler - Katowice
19. GoCCi - Katowice
20. robertas1.8 - Imielin
21. Samsonb4- ok. zawiercia (Łazy)
22. Mellow_pak ok. Bedzina
23. MEDIK - Katowice
24. blacksjz - Jastrzębie Zdrój
25. rafal89 - Jastrzębie Zdrój
26. ace- ok. Żor
27. Samal- Rybnik
28. Ryniek_p - Kraśnik
29. Kula_sc - Zagłębie
30. Michałek-Szczyrk
31. Mateoo124 - Bielsko-Biała
32. MacAudio - Ustroń
33. borbet - Wisła
34. Pacza - Zabrze
35. Beyu - Zabrze
36. Romek1983- Piotrków tryb.
37. rafalaudi1-Sosnowiec
38. Jokkatowice- Chorzów
39. KR-tec87 - Suszec k. Żor
40. Mobilek - Dąbrowa Górnicza
41. Fantomas_29 - Dobieszowice /ok. Piekar Śląskich
42. Patrick19- Zabrze
43. Mavverick- Świętochłowice
44. Ziemor - okolice Bielska
45. YAMATO - Sosnowiec
46. Hitman - Sosnowiec
47. vac - Zabrze
48. KYjo - Bytom
49. kowal77-Wojtek - Jastzrębie Zdrój
50. Tomek0187- okolice Mikołowa
51. adamski1112 - Rybnik
52. pi0trek88 - Rybnik
53. dadid - Siemianowice Śląskie
54. Toni45 - Katowice
55. konkas1987 - Zabrze
56. grzechas_audi - Rybnik
57. Wojtek* - Szczyrk
58. Meir - Tychy
59. Bartosz 85 - Rybnik
60. Mario 72 - Zabrze
61. Rychu_Coupe - Tychy
62. Arti- Sosnowiec
63. Meecowhy - Żory
64. malino81 - Ruda Śląska
65. siwusek216 - Mysłowice
66. AdiAudi - Ciechowice/ k. Raciborza
67. Tauron - Świętochłowice
68. Telfir - Sosnowiec (Zagórze)
69. Golfstrom - Czeladź
70. szuan - Woszczyce/ k. Żor
71. Lopezik- Wodzisław Śląski
72. ArQe - Mysłowice
73.Alojs -Lubliniec
74.kamaro73- Rydułtowy (okolice Rybnika)
75.Adrian_73-Rybnik
76.Papaj - Lędziny, ok Katowic
77.Garo- Ciechowice k. Raciborza
78.krecik80-sosnowiec
79.GTszymonGT-Ciechowice
80.Dziureq - Tychy
81. pr0sty - Sosnowiec
82.jackaj - Chybie ( okolice Bielska - Białej)
83.pxtoxic – Sosnowiec
84.Bartosz85-niedobczyce-rybnik.
85.DJIM-Orzesze/k.Żor
86.K2 - Zebrzydowice (okolice Jastrzębia)
87.TARKAN23 Radlin

Remi Cup 2008

Mam pytanie na jakiej stacji PKP najlepiej wysiąść żeby było w miare blisko do hali ? Wodzisław Śl. Radlin czy Radlin Obszary ??

Wodzisław Śląski - Radlin II lot FPV

zapraszam :
....Wodzisław Śląski - Radlin II ....


a ja latam trochę dalej w kierunku Pszowa a czasem na pszowskiej hałdzie.
No i u kolegów z Raciborza już byłem

Screenshoty

I tu zarzucę przykład: p.o. Wodzisław Śląski Radlin :)

Ilość komór w stosowanych semaforach

Na stacji Tarnów równierz są takie sześciokomorówki, jednak szusta komora jest unieważniona. Co do wzkaźnika W24... stacja w moim mieście, czyli Wodzisław Śląski, chociaż wyjazd na Rybnik jest na 2 tory, nie posiada wzkaźników W24, dlatego że nie została jeszce zmodernizowana (od lat 80, kiedy to założyli świetlne i trakcje). Na stacji Wodzisław Śląski znajduje się też jeden semafor 3-komorowy który niczym się nie różni od innymch 3-komorówek w Polsce (ma tylko czerwoną komore na S1 na górze, a zieloną, na S2 w środku). Kiedy był remont rozjazdów na PODG Radlin Obszary (RaO), pociągi jeździły torem niewłaściwym, dla relacji Wodzisław -> Rybnik. Semafor wyjazdowy "F" niestety nie posiada komory żółtej i nie umie wyświetlić sygnału S11 (zielone na górze, żółte na dole; jazda 40/km, aż do opuszczenia okręgu nastawniczego ; Jazda z szybkością nie przekraczającą 40 km/h, a przy następnym z najwyższą dozwoloną szybkością). Dlatego też pociągi wyjeżdżały na sygnale S1, przy czym dyżurna podawała im przez radio takei sztuczne "S11". Dość śmiesznie to wygląda, jak pociąg przejeżdża na czerwonym, no ale cuż. A teraz wracając do tematu, pamiętaj, że semafory stawia się w pewnej odległości od rozjazdu (300m), Tarcze ostrzegawcze (900m). Jednak przeczytałem w kształtowych, żę tam bywa różnie bo Wjazdowy od rozjazdu ma 200m a To, w zależności od szlakowej jest w odległości albo 700m, albo 1000m. Tych nie jestem tak pewien, ale ja trzymam się tego faktu, że Wjazdowy> 300m , a TO > 900m (czasami są różne odległości, zmieniona droga hamowania, wtedy na semkach wiszą wzkaźniki: W19, W20. [perzepraszam za błędy, jak coś z tymi odległościami pokręciłem prosze o poprawienie, bo jestem jakiś rozkojażony dzisiaj :P ]

Jasełka w Radlinie

SP4 zajeła 3 miejsce w XI przeglądzie Jasełek w Radlinie oto info z http://www.betlejki.radlin.pl/betlejki/

PROTOKÓŁ KOMISJI OCENIAJĄCEJ XI PRZEGLĄD WIDOWISK BOŻONARODZENIOWYCH "RADLIŃSKIE BETLEJKI"

Komisja oceniająca w składzie: Janusz Majewski - przewodniczący, Janina Osmańczyk-Gimpel i Piotr Adamczyk - członkowie,
na posiedzeniu w dniu 9 stycznia 200 r., po obejrzeniu i wysłuchaniu 25 widowisk, stwierdza co następuje;
GRAND PRIX
Zespół Pieśni i Tańca "Mała Strzecha" - Raciborski Dom Kultury
Przedszkola:
I miejsce - Przedszkole w Świerklanach Górnych,
Szkoły Podstawowe:
I miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 9 w Jastrzębia Zdroju
II miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 18 w Rybniku-Boguszowicach
III miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 18 w Gliwicach
III miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 4 w Pyskowicach
Gimnazja:
I miejsce - Gimnazjum Nr 2 w Wodzisławiu Śląskim
II miejsce - Gimnazjum w Pszowie
III miejsce - Gimnazjum Nr 1 w Radlinie
III miejsce - Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Czerwionce-Leszczynach,
Gimnazjum Nr 2 w Świerklanach
Szkoły Specjalne:
Specjalny Zespół Szkolno-Przedszkolny "Szkoła Życia" w Rybniku
Wyróżnienia:
- Gimnazjum Nr 1 w Pyskowicach, za wielogłosowe wykonania kolęd,
- Gimnazjum Nr 1 w Pyskowicach, za wielogłosowe wykonania kolęd,
- Gimnazjum w Gołkowicach, za podjęcie próby zaprezentowania tradycyjnych kolęd i pastorałek w formie inscenizowanej,
- Zespół Szkół Ogólnokształcących w Syryni, za autorski scenariusz poruszający aktualne problemy polskiej rodziny,
- Krzysztof Gromotka z Zespołu Pieśni i Tańca "Mała Strzecha" w Raciborzu, za indywidualność sceniczną.

Do wzięcia udziału w koncercie laureatów proponuje się zaprosić: Zespół Pieśni i Tańca "Mała Strzecha" z Raciborskiego
Domu Kultury, Teatr "Maska" ze Szkoły Podstawowej Nr 9 w Jastrzębia Zdroju i zespół teatralny Gimnazjum Nr 2
w Wodzisławiu Śląskim.

Koncert laureatów odbędzie się 20 stycznia 2008 r., o godz. 16,00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie.

BRAWA

1

Jak układa się współpraca z trenerem Bondarukiem?

- Świetnie. To człowiek, dzięki któremu od czterech lat mam lepsze wyniki. Cieszę się, że już podczas igrzysk w Turynie zaproponowano mu nowy kontrakt.

Na jakich dystansach będzie się Pan koncentrował tym sezonie?

- Na pewno moim ulubionym biegiem nie będzie 20 km (śmiech).

Przecież to na tym dystansie zdobył Pan mistrzostwo i wicemistrzostwo świata, a srebro olimpijskie w biegu krótszym tylko o 5 km.

- Teraz wole krótsze dystanse, choć niczego nie planuję. W długich też może być dobrze. W PŚ decydować i tak będą strzelania, bo czołówka - może poza Bjorndalenem i Frode Adresenem - biegowo jest wyrównana. Ale oni też nie mogą pozwolić sobie na trzy pudła.

Ile kilometrów ma Pan już w nogach od startu przygotowań?

- Około 3,5 tys.

Po Turynie powiedział Pan, że będzie się ścigał jeszcze dwa lata.

- Podtrzymuję. Co dalej, to będzie zależało od wyników. Jeśli będą dobre, zostanę, może nawet do igrzysk w Vancouver. Będę miał wtedy 37 lat. To nie jest jeszcze emerytura dla biatlonisty. Z drugiej strony, trzeba umieć powiedzieć "dość" w odpowiednim momencie. Nie chcę jechać na igrzyska dla samego startu. Jak wyniki będą marne, skończę karierę.

Czy wśród młodych zawodników widzi Pan swoich następców?

- Liczę, że młodzi wreszcie się pokażą. Na letnich zgrupowaniach, na nartorolkach uzyskiwali lepsze czasy. Krzysiek Pływaczyk [23 lata] w ciągu roku poprawił się o 1,5 min na tych samych trasach i w tych samych warunkach! Mam nadzieję, że tym razem nie będę sam.

Tomasz Sikora

Urodzony: 21 grudnia 1973 w Radlinie

Wzrost: 182 cm

Waga: 77 kg

Mieszka: w Wodzisławiu Śląskim.

Rodzina: żona Danuta, córka Natalia (8 lat), syn Bartek (2 lata)

Klub: Dynamit Chorzów

Największe sukcesy: mistrz świata z Anterselvy na 15 km (1995); wicemistrz olimpijski z Turynu na 20 km (2006); wicemistrz świata z Oberhofu na 20 km (2004). 12 razy na podium w PŚ (dwa razy na pierwszym miejscu). Czwarty w klasyfikacji generalnej PŚ 2005/06, wygrał końcową klasyfikacje PŚ w sprincie. Uczestnik czterech igrzysk olimpijskich: Lillehamer, Nagano, Salt Lake City, Turyn.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Szukam osoby przerabiającej Wii

A zna ktoś osobę przerabiającą Wii na śląsku ? Dokładnie chodzi mi o Wodzisław Śląski, Rybnik ,Radlin ?

NowoÂści w Rybniku

I co już skończyliście obrażanie innych forumowiczów?Koloryzatorzy.Dla takich jak Arteks, Ravhousen,czy ziupo (co już inne gminy przyłączył do miasta )jestem idiotą,bo....piszę prawdę. Trochę pokory panowie,bo każdy musi znać swoje miejsce w szeregu. Włączcie sobie wiadomości i posłuchajcie o jakich miastach się mówi.Miałem włączone Radio Katowice w niedzielny wieczór i tam w kulturalnej audycji muzycznej nazwano Rybnik muzycznym zagłębiem Śląska ale to tak na marginesie hehehe [Gdybym był złośliwy to mógłbym dodać, że z okolicznych miast to Jastrzębie i Rydułtowy są zagłębiem górników, Wodzisław zagłębiem bezrobocia i frustracji, Radlin zagłębiem koksu, a Żory zagłębiem marketów]

Einstein, nikt Cię nie obraża tylko piszemy o faktach. Rzadko piszesz coś sensownego, już nie mówię o wielu głupich wątkach jakie założyłeś a jakie już przestały istnieć... Twoje prowokacje są na bardzo niskim poziomie. Ale dzięki polemice z tobą bierni czytelnicy dowiadują się o wielu ciekawych faktach, a więc efekt końcowy jest kompletnie odmienny od zamierzonego od Ciebie. Pozostaje Ci tylko bezradny krzyk i niszczenie swojej klawiatury

Czasem to o czym napisał Marcin K. ma pokrycie w faktach bo jeśli ktoś się nie interesuje geografią i nie podróżuje to też będzie miał problemy z lokalizacją pewnych miast. Jestem przekonany, że wielu rybnickich forumowiczów nie wie gdzie leży Radom czy Rzeszów mimo, że to większe od Rybnika miasta. W każdym razie rzadko mi się zdarza, żeby jakiś klient naszej firmy nie wiedział gdzie jest Rybnik, czasami powiedzą nawet coś miłego. Moja mama pytała się mnie kiedyś czy Lublin to gdzieś koło Warszawy?! Ale to też jest niestety dylketantka geograficzna...

A jeśli chodzi o miejsce w szeregu to ja do tej pory nie zauważyłem abyśmy uważali Rybnik za pępek Polski. Zauważyłem też na tym forum spory szacunek wobec Gliwic, Bielska czy Katowic Wiemy gdzie nasze miejsce czego nie można powiedzieć o niektórych miastach z naszego subregionu (co ujawniło się przy kwestii powołania wspólnej aglomeracji). Natomiast nie można pomijać faktów, że w naszym subregionie tylko Rybnik to poważne miasto w przeciwieństwie do okolicznych zacofanych ośrodków. Czekam z niecierpliwością na ranking miast POLITYKI pod kątem poziomu życia który ukazuje się co kilka lat. W 2005 roku Rybnik zajął 12 miejsce w naszym kraju! Warto wiedzieć, że wtedy wyprzedziliśmy 13 większych od Rybnika miast Myślę, że teraz skoczymy o kilka miejsc do góry bo od tego czasu wiele zmieniło się na plus. Liczę że w tym roku ukaże się kolejna edycja tego prestiżowego rankingu bo chyba co 3 lata to robią jeśli dobrze pamiętam z poprzednich edycji.

Dyskusje o innych miastach subregionu i nie tylko

W zupełności się z tobą zgadzam, ale wydaje mi się, że w Twoich wypowiedziach jest za dużo takiej "Einsteinowej" pogardy, nie zawsze słusznej w stosunku do innych miast.Zapewniam Alpha, że to nie pogarda. To raczej bezsilna złość, że mamy tak miernych sąsiadów. Weźmy np. Prezydenta Żor - Sochę któremu szkoda na dotacje miejskiej linii autobusowej do Rybnika, a chodzą słuchy że robi tak dlatego aby chronić interesy lokalnych żorskich busiarzy (jak gdzieś w Uzbekistanie...) Zauważ Alpha, że okoliczne miasta nie mają żadnych pomysłów na poważny rozwój. Mam czasem różne pretensje do władz Rybnika ale widać, że jest tu jednak chęć i rozwój miasta w przeróżnych dziedzinach (ostatnio np. montaż tablic elektronicznych na przystankach). W przypadku Rybnika widać, że są różnego rodzaju innowacje, ciekawostki, są ciekawe plany i wizje (nawet jeśli małorealne np. LOTNISKO, KOMPLEKS RUDA, KAMIEŃ-PARK itd Nasi sąsiedzi potrafią tylko zazdrościć powodzenia i ewentualnie małpować. Zerknij na Jastrzębie - miasto które ma strefę przemysłową od 10 lat i zdołało pozyskać jakieś 2-3 niewielkie zakłady pracy - przecież to jest jakaś paranoja. Jastrzębie - ostatnie duże miasto w Polsce które nie ma porządnego hipermarketu czy centrum handlowego... Mamy w naszym regionie miasta do których pociągiem trudniej dojechać z Katowic niż np. do Przemyśla... Nie dziw się więc, że tak uważam. Wodzisław - miasto w którym największym zakładem pracy jest szpital miejski. Radlin, Pszów, Rydułtowy, Czerwionka - osady okołogórnicze mające wirtualną samodzielność nie posiadając przy tym żadnych znamion centrów miast nawet w skali mikro... etc etc etc.

Tropikalna Wyspa z Marklowic i Galeria Odra z Wodzisławia to przedsięwzięcia ze wszechmiar pozytywne i inne nawet w skali Śląska - nie mówiąc już naszego subregionu. Ale są to projekty niekonwencjonalne którym kibicuję i będę się cieszył z ich powodzenia i wprowadzenia w okres rozpoczęcia tych inwestycji. Na razie są to tylko projekty.

Rybnik-2015

No i właśnie o to chodzi,że jest jeden Rzeszów a wokół same wsie A u nas pełno miast o podobnej wielkości.I ciężko o porozumienie! W sumie można zaproponować,żeby nasz region nazywał się aglomeracja jastrzębska Na to samo by wyszło! I też inni by protestowali. Jakby nie patrzyć to Rybnikowi ludków brakuje,żeby stanowczo dominować.No ale chodzi tu o sens aglomeracji. Jeśli Rzeszów z ok. 200 tys. mieszkańców (w tym te 40 tys. to mieszkańcy okolicznych wiosek) został wpisany do projektu aglomeracji w Polsce to byłoby absurdem gdybyśmy my zostali pominięci! Przecież dawny ROW ma ok. 400 tys. mieszkańców i to licząc tylko mieszkańców miast! Nawet nie trzeba by było włączać wioch tylko same miasta. A co do nazwy to kto mówi, że ona się ma nazywać rybnicka? Mi by nie przeszkadzało jakby się nazywała rybnicko-jastrzębska od dwóch największych miast ale bardziej marketingowo byłoby np. Silesia południowa albo Aglomeracja płd-śląska

Piszesz, że ciężko o porozumienie. Ja czytam lokalną prasę i słucham regionalnych stacji. Nie słyszałem aby ktoś z samorządowcó był przeciw aglo w naszym regionie poza władzami Wodzisławia?! Więc chyba nie będzie aż tak ciężko z porozumieniem bo w końcu oni się też zgodzą, szczególnie jeśli ich byłe dzielnice typu Radlin, Pszów czy Rydułtowy powiedzą aglomeracji tak - nie będą mieli wyjścia bo to może odznaczać odwrócenie się miejscowości powiatu od swojego miasta powiatowego z całą konsekwencją Dlatego władze Rybnika powinne szczególnie skupić się na przekonaniu do aglomeracji władz Rydułtów, Radlina i Pszowa. A Wodzisław sam się zgłosi żeby go przyjąc... bo raczej nikt nie chce stać na uboczu w dzisiejszych czasach.

ZTZ

Ta....
Tory biegnące za Chabrową, drogi Panie Prezydencie, należą do PKP PLK
Cel owszem szczytny, tylko jak "wymusić" na PKP PLK aby wreszcie szanownie cztery litery ruszyła i wyremontowała szlak od Rybnika Towarowego do Wodzisławia? Na odcinku Rybnik Towarowy - Radlin Obszary prowadzi się ruch jednotorowy (przy zamkniętym jednym torze), zaś od Radlina Obszary do Wodzisławia po jednym torze 20 km/h zaś na drugim 30 km/h. Wirzcie mi, że "Władza" kolejowa miała kiedyś pretensje do pracowników dlaczego pociagi osobowe są opóźnione na odcinku Rybnik Towarowy - Wodzisław.

Schlesiener, problem w tym, że chociaż Smolna i Chabrowa leży przy linii kolejowej to wykorzystanie jej jako SKM wydaje mi się technicznie niemożliwe ze względu na bardzo intensywny ruch towarowy który obecnie jest duży, a jeszcze się będzie zwiększał. Natomiast rewelacyjnym rozwiązaniem byłoby wykorzystanie linii górniczych i budowy SKM na bazie trasy Jastrzębie-Rybnik przez Boguszowice-Chwałowice z łącznikiem w kier. Dworca Gł. PKP jako dużego węzła przesiadkowego w przyszłości na szybkie pociągi w kier. Katowic/Gliwic/Raciborza/Bielska/Opola itd. Szansą dla całych Nowin i Śródmieścia mógłby być szybki tramwaj miejski biegnący częściowo w tunelu lub w Śródmieściu po ulicach z (ograniczeniem ruchu aut) poza Śródmieściem na zupełnie wydzielonym i bezkolizyjnym torowisku. Z kolei nie widzę przeszkód technicznych do wprowadzenia SKM na odcinku Ostrawa-Wodzisław-Rybnik-Czerwionka-Katowice. Wspominasz, że odcinek na Wodzisław jest zrujnowany przez PKP. To prawda, PKP PLK potrafi tylko zbierać śmietankę zysku ze śląskich linii, natomiast remontują linie wokół Warszawy czy Szczecina... W każdym razie linia Katowice-Rybnik ma być remontowana ale odcinek na Wodzisław bez włączenia się samorządu prędzej się rozpadnie niż zostanie naprawiony. Słyszałem niedawno, że jest jakiś projekt w MI włączania się samorządów wojewódzkich w naprawę linii kolejowych o znaczeniu lokalnym na których PKP nie przewiduje ze względów na rentowność możliwości remontu. Wydaje mi się, że te trzy osie uzupełnione o lokalne połączenia autobusowe przy dobrej polityce biletowej i rozkładowej mogłyby w dużej mierze rozwiązać problemy komunikacyjne Rybnika i ROW. Zdaje sobie sprawę, że to zadanie nie do realizacji w ciągu roku czy dwóch. Sprawa wymaga przynajmniej kilku lat ale w obecnej sytuacji nie wydaje mi się czymś niemożliwym. Komunikacja elektryczna jest jednak najbardziej perspektywicznym rozwiązaniem w naszym kraju. Smog nad Rybnikiem w styczniu też pokazał, że coś niedobrego się dzieje w naszym mieście. Wiadomo, że za smog odpowiadają w dużej mierze auta, w mniejszym domy opalane węglem i przemysł.

Primera Division

trochę off top no ale..... w realu madryt C <trzecia drużyna> występuje POLAK ..... 19 letni Kamil Glik- wychowanek Wodzisławskiej Szkoły Piłkarskiej oraz reprezentant polski ..<wodzisław śl.- 10 km od Radlina> został tam kupiony z jakiegos 3 ligowego klubu hiszpanskiego

Hip Hop Kemp 2009

SILESIA TRAIN!!

Korzystając z chwili wolnego poniżej przedstawie plan naszej podróży:

Jedziemy o 5:09 z Katowic do Chałupek. (13 normalny, 8,19 ulgowy przy czym nikt nie kupuje normalnego bo korzystamy z promocji JA i TY - każdy bilet wtedy jest ulgowy) W pociągu u konduktora polskiego kupujemy przejściówkę - koszt 2 zł. W Bohuminie wejdzie Czeski konduktor
u którego "kupimy" bilet na trase Bohumin - Ostrava (wyjdzie po 8 zl od osoby bo biora 5 zl za kupienie biletu u konduktora) Ale zrobimy tak że przez te 8 kilometrów konduktor nie zdąży dojść do wszystkich nie mówiąc już o zliczeniu nas więc moze uda się ten odcinek pokonac za darmo )))
W sumie to tylko 14 minut ).W Ostravie jesteśmy o 7:39. Podczas jazdy do Ostaravy zbieramy kase na bilety z Ostravy do Hradca,dwie osoby w Ostravie ida po tickety do kasy biletowej (koszt na osobę 30 zł przy grupie 30 osobowej). Z Ostravy mamy pociąg o 7:55 w Pardubicach jesteśmy o 10:34. Przesiadamy się na pociąg regionalny do Hradca. Z Pardubic wyjazd o 10:55 natomiast na miejscu w HRADEC KRALOVE jesteśmy o 11:19 !!!! Poniżej dokładna rozpiska pociągów. Przekazywać info znajomym.

Całkowity koszt dojazdu:
40 zł - 45 zł

Szczegółowa trasa:

Katowice 05:08 3351
Katowice Brynów 05:14 05:14
Katowice Ligota 05:17 05:18
Katowice Piotrowice 05:21 05:21
Mikołów Jamna 05:27 05:27
Mikołów 05:31 05:31
Łaziska Górne 05:36 05:37
Łaziska Górne Brada 05:39 05:39
Orzesze 05:44 05:50
Orzesze Jaśkowice 05:54 05:54
Czerwionka 05:59 05:59
Czerwionka Dębieńsko 06:01 06:02
Leszczyny 06:06 06:06
Rybnik Paruszowiec 06:14 06:14
Rybnik 06:19 06:23
Rybnik Towarowy 06:28 06:28
Rybnik Rymer 06:32 06:32
Radlin Obszary 06:38 06:38
Wodzisław Śl.Radlin 06:48 6:48
Wodzisław Śląski 06:52 06:53
Czyżowice 06:59 06:59
Bełsznica 07:04 07:05
Olza 07:09 07:09
Rudyszwałd 07:14 07:14
Chałupki 07:17 07:20
Bohumin 07:25 07:29
Ostrava hl.n. 07:39

Ostrava - Pardubice
7:55 - 10:34 EC

Cena:156 koron (27 zl) od osoby na 30 osób (Cena: 4690,92 Kč )

Pardubice - HRADEC R986 22 km
10:55-11:19

Cena: 510,22 Kč (3 zł na osobe)

Do zoba w Kato!!!!

Zapomniane kluby piłkarskie

W kontekście zapomniane kluby piłkarskie takie małe zestawienie wg wskazań sezonu piłkarskiego 2008/09.W rozgrywkach I ligi piłkarskiej od sezonu 1927 do obecnego brały następujące kluby piłkarskie[po obecnym stanie ich bytu można dobitnie stwierdzić które są zapomniane a które nie].
1.nie istniejące kluby przedwojenne:Pogoń Lwów,Warszawianka Warszawa,Czarni Lwów,Klub Turystów Łódź,Union Touring Łódź,Hasmonea Lwów,WKS 22pp Siedlce,TKS Toruń,Dąb Katowice,ŁTS-G Łódź,Śmigły Wilno,Jutrzenka Kraków,Lechia Lwów
2.obecna ekstraklasa:Legia Warszawa,Wisła Kraków,Ruch Chorzów,Górnik Zabrze,ŁKS Łódź,Lech Poznań,Śląsk Wrocław,Piast Gliwice,Polonia Bytom,Polonia Warszawa,Cracovia Kraków,Odra Wodzisław Śl.,Lechia Gdańsk,Arka Gdynia,Jagiellonia Białystok,GKS Bełchatów
3.obecna I liga:Widzew Łódź,Zagłębie Lubin,Odra Opole,Wisła Płock,Motor Lublin,Górnik Łęczna,Stal Stalowa Wola,Korona Kielce,GKS Jastrzębie Zdrój,GKS Katowice,Warta Poznań
4.obecna II liga:Pogoń Szczecin,Stomil Olsztyn,Zawisza Bydgoszcz,Raków Częstochowa,GKS Tychy,KSZO Ostrowiec Św.,Zagłębie Sosnowiec
5.obecna III liga:Stal Mielec,Garbarnia Kraków,Stal Rzeszów,Hutnik Kraków,Bałtyk Gdynia,ROW Rybnik,Górnik Polkowice,Ruch Radzionków,Świt Nowy Dwór Maz.
6.obecna IV liga:Groclin Grodzisk Wlkp.,Górnik Wałbrzych,Sokół Pniewy,Siarka Tarnobrzeg,Unia Racibórz,Igloopol Dębica,Radomiak Radom
7.obecna V liga: Arkonia Szczecin
8.obecna liga okręgowa:Gwardia Warszawa,Górnik Radlin,Polonia Bydgoszcz,Wawel Kraków,Tarnovia Tarnów,Szczakowianka Jaworzno,Śląsk Świętochłowice
9.obecna klasa A:RKS Radomsko,Szombierki Bytom,1.FC Katowice,Podgórze Kraków
10.obecna klasa B:Zagłębie Wałbrzych
11.współczesne nie istniejące:Amica Wronki,AKS Chorzów,Olimpia Poznań.

I MISTRZOSTWA POLSKI POŁUDNIOWEJ W SIŁOWANIU NA RĘKĘ

I MISTRZOSTWA POLSKI POŁUDNIOWEJ W SIŁOWANIU NA RĘKĘ

1. DATA:
- 25.11.2006r. (sobota);

2. MIEJSCE:
- Wodzisławskie Centru Kultury WODZISŁAW ŚLĄSKI, ul. Kubsza 17

3. OPŁATA STARTOWA:
- 30zł seniorzy, 15 zł juniorzy;

4. KATEGORIE WAGOWE:
Zawody odbędą się tylko na prawą rękę.

SENIORZY:
-63kg, -70kg, -78kg, -86kg, -95 kg, powyżej 95 kg, OPEN

SENIORKI:
-60 kg, powyżej 60 kg;

5. WAŻENIE:
Odbędzie się w WCK WODZISŁAW ŚLĄSKI, ul. Kubsza, od 9.00 do 11.00

6. ELIMINACJE:
- start 12.00;
- finały 15.30;

7. NAGRODY:
- I-III miejsca, nagrody rzeczowe, medale, dyplomy, puchary w kategorii open;

8. ZASADY:
- Zawodnicy, którzy nie ukończyli 18 roku płacą 50% opłaty startowej
- Zawodnika dopuszcza się do walki jedynie w ubraniu sportowym.
- Zawodnicy, którzy nie będą w stroju i obuwiu sportowym nie zostaną dopuszczeni do zawodów.
- Każdy zawodnik powinien posiadać dokument tożsamości.
- Wymagana jest pisemna zgoda o przyjęciu odpowiedzialności osobistej podczas startu w turnieju, w przypadku uczestników do lat 18-tu pisemna zgoda rodziców lub opiekuna.
- Ubezpieczenie zawodników spoczywa na jednostkach delegujących lub we własnym zakresie.

9. ORGANIZATOR:
- Wodzisławskie Centrum Kultury, tel. kontaktowy (32) 455 28 74, kom. 505 571 256 Joanna Stanisz
- Przemysław Gajdowicz, tel. 513 733 754
- Federacja Armwrestling Polska;

10. Baza noclegowa dla zawodników:
Hotel "WIDOK"
ul. Rybnicka 233
44-331 Radlin
tel. 0 32 455 84 42

MOSiR Centrum
ul. Czyżowicka 29b
44-300 Wodzuisław Śląski
tel. 0 32 455 12 86

Konkursy MISS KIEROWNICY i MISTER KIEROWNICY.

Regulamin konkursu:
(Załącznik do Uchwały Zarządu MZK Nr 24 / VI / 2008 z dnia 18.06.2008r.)

1. Tytuł „MISS KIEROWNICY 2008” i „MISTER KIEROWNICY 2008” przyznawany jest na podstawie głosów pasażerów oddanych poprzez wypełnienie kuponów konkursowych i przesłanie ich na adres MZK Jastrzębie Zdrój lub wrzucenie do urn konkursowych w kolekturach sprzedaży biletów do 15.12.2008r.

2. W konkursie „MISS KIEROWNICY 2008” i „MISTER KIEROWNICY 2008” oceniana jest:

- kultura osobista w kontakcie z pasażerami;

- prezencja;

- umiejętność jazdy w warunkach miejskich.

3. tytuły „MISS KIEROWNICY 2008” i „MISTER KIEROWNICY 2008” zdobywają kierowcy, którzy otrzymają najwięcej głosów.

4. Tytuły „MISS KIEROWNICY 2008” i „MISTER KIEROWNICY 2008” przyznawane są osobno dla kierowców obsługujących rejony:

- Rejon I : Jastrzębie Zdrój, Pawłowice, Zebrzydowice.

- Rejon II : Wodzisław Śl., Marklowice, Mszana, Radlin, Pszów, Rydułtowy, Lubomia, Gorzyce.

- Rejon III : Żory, Czerwionka – Leszczyny, Suszec, Orzesze, Ornontowice.

5. Konkurs wyłoni po jednym najlepszym kierowcy w każdej kategorii z każdego rejonu oddzielnie.

6. Wyróżnionymi w konkursie są również pasażerowie wyłonieni w drodze losowania osobno po 6 osób dla każdego rejonu obsługiwanego przez MZK określonego jak w pkt. 4. regulaminu.

7. Nagrodami dla wylosowanych pasażerów będą bilety okresowe SC (sieciowe imienne) z 3-miesięcznym okresem ważności, uprawniające do korzystania z przejazdów wszystkimi liniami na terenie MZK.

8. Czas trwania konkursu: od 15.09.2008r. do 31.12.2008r.

9. Do rozstrzygnięcia wyników konkursu powołana jest komisja w składzie:

a) Benedykt Lanuszny – Dyrektor Biura;

b) Piotr Pruciak – Kierownik POK;

c) Krystyna Fila – Podinspektor POK;

d) Dorota Pietrzak – Kierownik KNR;

e) Marek Cisek – Inspektor POK.

Komisja rozpatrzy nadesłane i zebrane kupony konkursowe do końca stycznia 2008r. [??? - Chyba chodzi o 2009? - dop. WTM].
Informacje o wygranej przesłane zostaną na adres poszczególnych laureatów.

Żródło: MZK Jastrzębie

MZK żąda pieniędzy za linię E3.

Kłopotliwa „Erka”

Wyjaśnia się zamieszanie wokół E-3 – jednej z najpopularniejszych linii autobusowych w regionie.

Linia autobusowa E-3, potocznie jest zwana „Erką”, przejeżdża przez Jastrzębie, Mszanę, Wodzisław Śląski, Radlin i Rybnik. Należy dodać, że jest jedynym bezpośrednim połączeniem Jastrzębia z Rybnikiem, które obsługuje Międzygminny Związek Komunikacyjny.

Do niedawna „Erka” była „sztandarową” linią MZK, ponieważ sama utrzymywała się ze sprzedaży biletów, a nawet przynosiła związkowi zyski. Problemy pojawiły się kilka lat temu. Z „Erki” korzystało coraz mniej pasażerów, którzy albo przesiadali się do samochodów, albo do prywatnej linii R-Bus, która stała się konkurencją komunikacji publicznej na trasie Rybnik - Jastrzębie. Dlatego Międzygminny Związek Komunikacyjny zwrócił się do gmin, przez które przebiega linia, o dofinansowanie kursów E3. - Związek ma obecnie poważne problemy finansowe i nie ma możliwości dopłacać do linii – wyjaśnia Daniel Wawrzyczek, przewodniczący zarządu MZK.

Samorządowcy przyparci do mury zgodzili się na dopłaty do kursów. Wysokość dofinansowania waha się zależności od liczby kilometrów jakie przejeżdża autobus na danym terenie. Dla przykładu gmina Mszana zgodziła się wyłożyć 40 tyś zł. Od sierpnia do kursu dokłada również Jastrzębie Zdrój i Wodzisław Śląski.

Wyjątkiem jest Radlin, którego władze nie widzą korzyści z finansowania E-3. Na przystankach w Radlinie do „Erki wsiadało ledwie kilka osób.

Do linii nie chce dopłacać też Rybnik. Choć aż 30% kosztów linii dotyczy jej kursowania po Rybniku, to miasto nie będzie partycypować w kosztach, bo nie jest członkiem Międzygminnego Związku Komunikacyjnego.

Źródło: Rybnik.com.pl

Informacje nt. szlaku Rybnik - Wodzisław - Chałupki.

Aaaa a ja dziś widziałem jak zorganizowana grupa kradła tor nr 1 do Wodzisławia w rejonie przystanku Wodzisław Śl. Radlin. Byli wyposażeni w trumne i wagony do przewozu szyn. Nawet podkłady wyrwali kradzieje..

Informacje nt. szlaku Rybnik - Wodzisław - Chałupki.

przejeżdżałem dzisiaj jakimś przejazdem ale nie vbya to chyba ulica boguminska tylko boczna pomiędzy stacja wodzisłąw a boguminska i był zamknięty posterunek a po prawej stronie jakiś semafor ale nie widziałe sytuacji bo szybko przejechaliśmy. Przejazd był z zaporami wiec musiały byc te zapory jakoś sterowane a posterunek był zamknięty i po co t en semafor ?????Twój opis pasuje do przejazdu kolejowego, który znajduje się na ulicy Łużyckiej, na DW Żory - Wodzisław. Linia kolejowa jaka tam przebiega, to chyba linia (według tabeli PTK) 4 albo 5 - WSA (Wodzisławska nastawnia wykonawcza) - Szyb Marklowice [podsadzkowy], który należy do KWK Marcel. Sama linia należy do PTKiGK Rybnik. Za czasów, kiedy dużo pociągów jeździło tą linią, owa budka drużnika obsługiwała przejazd (działała nastawnia na stacji w Marklowicach, oraz na tejże stacji Tarcze zaporowe odnoszące się do wjazdowego "N" stacji Wodzisław, o którym zachwilę). Dzisiaj budka jest zamknięta, a zamykanie rogatek odbywa się ręcznie. Raz, lub więcej razy na tydzień jedzie skład beczek, lub gruch z zamułką na szyb. Mechanik zatrzymuje skład przed przejazdem, wyskakuje on lub jego pomocnik, żeby zamknąć rogatki guzikiem, ukrytym w małej skrzyneczce, zamykanej na klucz. Następnie skład przejeżdża przez przejazd, otwiera się rogatki, zamyka skrzynke, wsiada się do pociągu i jedzie się dalej. Nie opłacalne było by zatrudnianie tam drużnika, ze względu na bardzo mały ruch. Jest to bocznica. Semafor, który widziałeś po prawej, to semafor wjazdowy stacji Wodzisław Śląski, który ma symbol "N". Odnosi się on do rozjazdu przy nastawni WSA. Kiedyś ten semafor posiadał swoje tarcze zaporowe na szybie, dziś unieważnione i wygaszone, jedna chyba nie ma głowicy sygnalizacyjnej. Semafor umie podać sygnał, zezwalający na jazdę przez okręg nastawniczy z prędkością 40km/h. Myślę że chodziło ci o ten posterunek, jedyna zamknieta budka drużnika (nie licząc koszarki drużnika w dworcu, na p.o. Wodzisław Ślaski Radlin). A jeśli mówisz, że jechałeś między Bogumińską, a stacją Wodzisław, to tam nei ma żadnego nieczynnego posterunku, a jedyna sytuacja, gdzie semek koło przejazdu jest po prawej, to przejazd na ulicy Krętej (W oddali widoczny semafor wjazdowy [Y] do Wodzisławia), przejazd obsługiwany z posterunku 10. Mogło ci też chodzić o przejazd na ulicy kopernika, gdzie po stronie prawej jest tarcza ostrzegawcza [ToY] Odnosząca się do semafora wjazdowego [Y] stacji Wodzisław. Przejazd również sterowany z posterunku 10, a posterunek jest czynny. Teraz tylko wybierz o co ci chodziło

Pozdrawiam, Artur.

Informacje nt. szlaku Rybnik - Wodzisław - Chałupki.

Dziś widziałem SM42 z 5 wagonami takimi do przewozu tłucznia na odcinku WodzisławŚl-Radlin - Wodzisław Śląski...

KiBoLe - zGoDy - uKŁaDy"" - Ko$y

CRACOVIA KRAKÓW

ROK ZAŁ.: 1906
ZGODY:Lech Poznań, Arka Gdynia, GKS Tychy, Korona Kielce, Polonia Warszawa, Sandencja Nowy Sącz, Stal Mielec, Tarnovia Tarnów, Czarni Jasło
UKŁADY: Victoria Zizkov
KOSY: Wisła Kraków, Legia Warszawa, Slask Wrocław, Zagłebie Sosnowiec, Motor Lublin, Jagiellonia Białystok, Resovia Rzeszów, Hutnik Kraków, Ruch Chorzów, Stal Stalowa Wola, Widzew Łódź, Lechia Gdańsk, Karpaty Krosno, Unia Tarnów, Górnik Zabrze (Górnik nieoficjalnie...)
GRUPY: Opravcy (U), Grupa 100 (U), Loża Szyderców (U), Łowcy Psów (H), Anty-Wisła (H), Jude Gang (H).
FAN CLUBY: Wieliczka, Niepołomice, Proszowice, Krzeszowice, Andrychów, Skawina, Siepraw, Zakopane, Biała Podlaska, Muszyna, Łuczyce, Miechów, Jastrzębia, Tarnobrzeg, Radom, Zabierzów, Makow Podhalanski, Trzebinia, Limanowa, Kazimierza Wielka, Mazury, Świątniki Górne, Rabka, Muszyna, Niedzwiedz, Wolbrom, Chrzanów, Libiąż
ZINY: Dog Hunters, Hycel, Łowcy Psów, No Remorse Zine, Jihad, Nowa Biało Czerwona Generacja.
MŁYN: Do 3000

-----------------------------------

ODRA WODZISŁAW ŚLĄSKI

ROK ZAŁ.: 1922
ZGODY: Unia Nowa Sarzyna
UKŁADY: -
KOSY: Górnik Zabrze, Ruch Chorzów, GKS Jastrzbie, ROW Rybnik
GRUPY: Shadows'02 (H), Wychowani Na Bogumińskiej (U), YA%F
FAN CLUBY: Radlin, Żory, Rybnik, Gorzyce, Racibórz
ZINY: Chłopcy Znad Granicy (1-'01), Chłopcy Z Aleji (5-'96-'97), Blue Reds Fanatic (1-'01)
MŁYN: 200-700

-----------------------------------

KS rUCH CHORZÓW

ROK ZAŁ.: 1920
ZGODY: Widzew Łódź, Elana Toruń, Apator Toruń, Atletico Madryt
UKŁADY:Igloopol Debica
KOSY: GKS Katowice, Górnik Zabrze, Lech Poznań, Legia Warszawa, Zagłębie Sosnowiec, ŁKS Łódź, GKS Tychy, Cracovia Kraków, Wisła Kraków, Lechia Gdańsk, Śląsk Wrocław, Polonia Bytom, Raków Częstochowa, Arka Gdynia
GRUPY: PSYCHO FANS (h), NUCLEO ULTRA '03 (U)
FAN CLUBY: Katowice, Ruda Śląska, Świętochłowice, Siemianowice, Mysłowice, Radlin, Żory, Piekary Śląskie, Nakło Śląskie, Tarnowskie Góry, Mikołów, Pszów, Bytom, Łaziska Górne, Łaziska Średnie, Zawiercie, Pszczyna, Chełm Śląski, Staszów, Myszków, Dzierżoniów, Zakopane, Rybnik, Jaworzno, Imielin, Racibórz, Lędziny, Orzesze, Bieruń, Koszęcin, Czerwionka, Kęty, Nowe Chechło, Kozłowa Góra, Miasteczko Śląskie, Deutschland.
ZINY: Fanatic:(1-'98 ), Informator Dla Kibiców ('95), Psycho Fans (22-'97-'99), Ruch Chorzów (3-'97), Strażnicy Niebieskiej R (5-'95-'98 ), Ultras Viking (4-'99), Strażnicy Niebieskiej R (aktualnie
MŁYN: Do 3000

----------------------------------------------------------

Źródło - www.polscykibice.com

Stajnie w Rybniku

Odświeżam wątek.
Teraz to ja szukam stajni. Najlepiej okolicy Radlina, Wodzisławia Śląskiego, Pszowa i Rybnika. Jazdy z kompetentnym(!) instruktorem.
Jakieś propozycje?

Stajnie w Rybniku

Najbliżej Radlina to chyba Kokoszyce(Wodzisław śląski) jest. Tak to już tylko okolice Rybnika. Bo w Pszowie konie są ale jako tako pensjonatu nie ma.

Sprawdzaj co wozisz pod maską samochodu

Dusiciel pod maską samochodu
"Dziennik Zachodni": Prawie trzymetrowego pytona znalazła w swoim aucie mieszkanka Rydułtów. Nie wiadomo, jak wąż znalazł się pod maską samochodu.
- Już od trzech dni siostrze wydawało się, że coś dziwnego dzieje się z jej autem. Miała problemy z odpaleniem samochodu - opowiada siostra właścicielki auta Halina Bugiel. - Przez kratkę z przodu samochodu widać było, że obok chłodnicy leży coś kolorowego. Myśleliśmy, że to jakaś szmatka, albo kot - dodaje.

Właścicielka samochodu we wtorek odwiedziła rodzinę. Wtedy okazało się, że pod maską leży zwinięty w kłębek ogromny wąż! - relacjonuje gazeta. Wezwano straż pożarną. - Gdy strażacy zobaczyli co tam mamy, rozłożyli ręce. Nie wiedzieli, co z takim kolosem zrobić - wspomina Jerzy Bugaj. - Wezwaliśmy Krzysztofa Banasia, który z zamiłowania zajmuje się różnymi zwierzętami. Często nam pomaga. Wyjął on pytona spod maski samochodu - informuje dowódca jednostki ratowniczo-gaśniczej w Wodzisławiu Śląskim Jacek Filas.

Pyton tygrysi trafił do domu państwa Banasiów w Wodzisławiu Śląskim. - Wąż był wystraszony, głodny, dlatego na wszystkich syczał - mówi Halina Banaś. - W takim stanie, gdyby nadal był na wolności, mógł zaatakować nawet człowieka, szczególnie małe dziecko, a psa to zjadłby na pewno - podkreśla.

Węża prawdopodobnie wyrzucili nieodpowiedzialni właściciele. - Ludzie nie zdają sobie sprawy, jak duży może być taki gad. Niektóre osobniki mają do sześciu metrów długości. A gdy zwierzę zaczyna być kłopotliwe, właściciele się go pozbywają i nie zwracają uwagi na fakt, że stwarzają zagrożenie dla innych - mówi Halina Banaś.

Pyton tygrysi w naturalnym środowisku żyje w południowo-wschodniej Azji. Hodowany w Polsce podlega rejestracji. Nie wiadomo więc, jak wąż znalazł się w Radlinie, pod maską samochodu mieszkanki Rydułtów, ani kiedy tam wpełzł - czytamy w "Dzienniku Zachodnim". - Córka nie jeździła nigdzie dalej autem, więc wąż musiał grasować po osiedlu - mówi Jerzy Bugaj.

Obym nigdy takiego zdarzenia nie doświadczył

Aglomeracja... jaka ?!

Po pierwsze to Wodzisław a nie Jastrzębie ( jak już ) powinien być obok Raciborza i Rybnika miastem przewodzącym. Jastrzębie jest większym miastem ale bez żadnych tradycji historycznych. Dużo większe tradycje mają Żory czy Wodzisław. Nie wiem dlaczego Jastrzębie nie jest nadal w naszym powiecie- to po części zawalili sami wodzisławscy włodarze . Sama tradycja nakazuje że to Wodzisław jest naturalnym centum ziemi wodzisławskiej na której to leży nawet Jastrzębie. Na świecie nie ma problemu z tym że młode większe miasto (Jastrzębie) może nadal należeć do (ziemi-powiatu) starego mniejszego ale miasta z tradycjami (Wodzisław).
Po drugie Rybnik ma zakusy na stanie się "stolicą" chociaż z tych ich 144 tyś mieszkańców może tylko max. 70 tyś żyje w centrum reszta w pokopalnianych osiedlach i na wsi!!!. To za mało żeby aspirowac do rangi stolicy aglomeracji w której główne miasta mają ponad 50tyś.
Po trzecie złoża węgla pod Rybnikiem są na wykończeniu a wpływy z eksploatacji złóż węgla np. pod Marklowicami zasilały by "wielkomiejską kasę Rybnika" i ich inwestycje.
Po czwarte mam wrażenie jakoby po części za rozpadem dawnego Wodzisławia stali jacyś ludzie z Rybnika i gdyby nie opór co niektórzy " rybniccy" włączyli by chętnie Radlin czy Rydułtowy do Rybnika. Nie dajmy się skłucić z Radlinem Pszowem Rydułtowami etc..
Po piąte Wodzisław był zawsze bardzo ważnym węzłem komunikacyjnym. Do Świerklan do Raciborza czy jeszcze dalej można było zawsze dostać się łatwiej z Wodzisławia niż Rybnika. Niestety to co stało się z PKS Wodzisław Śl. to jeden wielki skandal!!! Najlepiej było by ponownie rozdzielić oba PKSy. Bardzo przydała by się również linia autobusowa np. Racibórz-Jastrzębie ( zobacz post w dziele "życie codzienne") podobna do E3 tym samym Wodzisławski dworzec stał by się centrum przesiadkowym Myślę że była by to linia bardzo opłacalna dla MZK którego członkiem jest Wodzisław.
Przykre to że na nasz jubileusz 750 lat wobec zapewnień jak to nas kochają w WOKu (podczas uroczystej sesji rady miasta) kopią pod nami dołki...
Uważam ponadto że nie jest nam potrzebna żadna aglomeracja. Nie chcę żeby o moim mieście i okolicach decywano w Rybniku!!!.! A pozatym pozycję Rybnika ( w ostatnich latach mocno wzrastającą) można przy większej współpracy powiatu z miastem zahamować ( znakomite atuty to liczba mieszkańców powiatu i gęstość zaludnienia w powiecie). Niech oni ( Rybnik) idą swoją drogą my swoją i wara im od Wodzisławia i okolic....Mam nadzieję że opór społeczny będzie bardzo duży i nici z planów rybnickich

To jak z tym W4

Kłócić się można i można, bo ja Ci powiem że ty pierdoły gadasz.

Wydzielam i zakładam nowy topic.


To prosze, powiedz jaśniej, jak to jest, gdy stawają przy peronach pociąg, może sam sobie wymyśliłem taki wzkaźnik, jak w32, albo poprostu większośc nie rozumie o co mi chodzi, no jasne, staje, bo staje, niech mnie głowa o to nie boli.

Krótkie skłądy, które podlegają wzkaxźnikom W32, czyli krótkie składy, są zobowiązane zatrzymać się przed wzkaźnikiem W32, który mówi, że przed nim mają się zatrzymać składy które mają tyle samo, lub mniej niż liczba, która jest własnie na owym wzkaźniku (czyli, np: 100 - wsyzstkie skąłdy do 100 metrów długości zatrzymują się przed tym wzkaźnikiem i on udaje wtedy takiego W4, wtedy mecha takowego pociągu nie obchodzi wzkaźnik W4). Do Wzkaźnika W4 dojeżdżają zazwyczaj pociągi, których długość jest więkrza niż 200 m, jeżeli oczywiście zakładamy, że przed owym wzkaźnikiem w4, są wzkaźniki W32, jeśli ich nie ma, to nie ma się o co kłucić wszystkie składy dojeżdżają do W4. Wzkaźnik W4, mówi mechowi gdzie się kończy peron i gdzie należy zatrzymać człon pociągu. Jednak jeśli przed nim są wzkaźniki W32, a takowy skład ma tyle, lub mniej metrów, ile jest napisane na W32, musi zatrzymać się przed takowym wzkaźnikiem i wtedy nei interesuje go W4. Wzkaźniki W32 stawia się dla wqygody pasażerów, żeby nie musieli biegnąć na koniec 250-300m peronu, bo zatrzymała się osobówka. Stawia się je bliżej przejścia od dworca, budynku stacyjnego mna peron, lub poprostu bliżej dworca. Jeśli budynek stacyjny jest na początku peronu (np: p.o. Wodzisław Śląski Radlin), wtedy jeśli pociag jedzie od strony, gdzie przy końcu peronu znajduje się budynek stacji i przejścia na peron, ustawia się wzkaźniki W32, jeśli zaś pociąg jedzie od drugiej strony, gdzie dopiero przejście przez tory i budynek stacyjny są po 300m od początku peronu, wtedy stosowanie wzkaźników W32 jest nie potrzebne poprostu i skąłd dojeżdża do wzkaźnika W4, bądź do semafora wjazdowego (wtedy nie stosuje się W4, jeśli na końcu peronu jest semafor wjazdowy). Wymieniony wcześniej przykład dotyczy tylko skłądów które mieszczą się w zasięgu wzkaźników W32, np taki kibel, czy siudemka z 3 bohunami